Mieszkaniec Grodkowa okradał domy i firmy. Wpadł w przychodni zdrowia

2

Do zdarzenia doszło wczoraj (13 marca) w Grodkowie. To wtedy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednej z przychodni zdrowia w mieście. Dyżurny na miejsce natychmiast skierował funkcjonariuszy, którzy zebrali materiał dowodowy, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków.


– Inni policjanci, w tym samym czasie, rozpoczęli poszukiwania za osobą mogącą mieć związek z tym przestępstwem. Kilka ulic dalej zauważyli mężczyznę, który chował jakiś przedmiot za kioskiem. Jak się później okazało, było to skradzione radio, które policjanci zabezpieczyli. Mężczyzna został zatrzymany – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy powiatowej policji w Brzegu.

Funkcjonariusze ustalili również, że 31-letni mieszkaniec Grodkowa ma związek z innymi kradzieżami i włamaniami w mieście. Mężczyzna włamywał się między innymi do domów i firm. Jego łupem padały pieniądze, biżuteria i sprzęt elektroniczny. Poszkodowani swoje straty oszacowali na 8 000 złotych.

31-latek usłyszał łącznie 4 zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Grozi mu teraz do 15 lat więzienia.