Weekendowy Informator Sportowy 18-19.03.2017

0

W nadchodzący weekend wracają rozgrywki piłki nożnej. Po zimowej przerwie  na murawę wybiegną piłkarze brzeskiej Stali oraz LZS-u Starowice. W weekendowych rozgrywkach czekają nas również derby Opolszczyzny w piłce ręcznej i futsalu. Pierwszoligowy Olimp rozegra swoje spotkanie na wyjeździe.


Piłka Nożna:


Olimpia Kowary – Stal Brzeg (III Liga), sobota 18.03.2017, godzina 15:00, Stadion Miejski w Kowarach ul. Karkonoska 14

Stal Brzeg po przerwie zimowej wraca do ligowych zmagań. W pierwszym spotkaniu przeciwnikiem brzeżan będzie drużyna Olimpii Kowary. Zespół z Dolnego Śląska zajmuje obecnie przedostatnią pozycję z dorobkiem jedenastu punktów. Obie drużyny dzieli piętnaście punktów różnicy. Stal rozegra swoje pierwsze spotkanie przed własną publicznością dopiero z początkiem kwietnia.

TOR Dobrzeń Wielki – LZS Starowice (IV Liga), sobota 18.03.2017, godzina 15:00, Stadion TOR-u w Dobrzeniu Wielkim ul. Sportowa 1.

Zespół ze Starowic również powraca na murawę w najbliższą sobotę. Rywalem drużyny spod Grodkowa będzie czternasta drużyna obecnych rozgrywek, tj. TOR Dobrzeń Wielki – z dorobkiem osiemnastu punktów. LZS Starowice rozegra swoje pierwsze spotkanie przed własną publicznością dopiero w kwietniu.

Piłka ręczna:


UKS Olimp Grodków (I Liga), niedziela 19.03.2017, godzina 15:00, hala sportowa im. Dolnośląskich Olimpijczyków, Legnica ul. Lotnicza 52

UKS Olimp po kolejnej porażce walczyć będzie o ligowe punkty na wyjeździe z solidną drużyną z Dolnego Śląska. Siódemka Legnica zajmuje obecnie ósmą lokatę z dorobkiem osiemnastu punktów. Grodkowianie tracą do zespołu z Legnicy dwanaście punktów. Olimp ma jeszcze realne szanse na utrzymanie w pierwszej lidze.

SKS Orlik Brzeg – OSIR Komprachcice (II Liga), 18.03.2017, Hala MOSIR, ul. Oławska 2  godzina 14:00

Będą to pierwsze derby Opolszczyzny. Orlik będzie podejmował drużynę OSIR-u Komprachcice. W poprzednim spotkaniu rundy jesiennej w starciu obu drużyn górą byli ówcześni gospodarze spotkania, którzy wygrali różnicą dwóch bramek 26:24. Obecnie zespół z Komprachcic w ligowej tabeli traci dwa punkty do zespołu z Brzegu.

Futsal:

Berland Komprachcice – KS Futsal Team Gredar Brzeg (I Liga), 18.03.2017, godzina 19:00, Hala OSIR Komprachcice, ul. Szkolna 18

Brzeżanie rozegrają na wyjeździe spotkanie z zespołem z Komprachcic. Berland z dorobkiem dwudziestu punktów zajmuje  szóstą lokatę. W poprzednich trzech spotkaniach zespół z Komprachcic zwyciężył jeden raz, natomiast dwa razy musiał uznać wyższość rywali.

Koszykówka:

Zespół KSK Stal Brzeg zakończył rundę zasadniczą. Zawodniczki i zarząd czekają na zakończenie sezonu przez kolejne zespoły. Ich rezultaty zadecydują, czy brzeżanki wezmą udział w turnieju półfinałowym, który umożliwi im grę o awans do wyższej klasy rozgrywek.

*Informacje na temat imprez sportowych i wpisanych w Weekendowy Informator Sportowy pochodzą z oficjalnych profili i stron organizatorów z portalu facebook, materiałów przesłanych do redakcji brzeg24.pl oraz portali związkowych.

weekendowy informator sportowy (2)

weekendowy informator sportowy (1)