SpoKREWnieni służbą. Policjanci i strażacy z Brzegu oddali krew

0
zbiórka krwi

Policjanci i strażacy z Brzegu, zorganizowali zbiórkę krwi w ramach ogólnopolskiej akcji. Na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo i niosą pomoc w sytuacji zagrożenia. Nie inaczej było tym razem, bowiem „SpoKREWnieni służbą” zebrali blisko 7 litrów krwi.


Zbiórka odbyła się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Brzegu przy ul. Mossora 1. – W akcji nie zabrakło również kierownictwa brzeskich funkcjonariuszy. Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Dychus i I Zastępca Komendanta kom. Adam Bielecki również oddali krew. Dzięki zorganizowanym działaniom blisko 7 litrów krwi trafi do najbardziej potrzebujących, chorych i ofiar wypadków – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Celem ogólnopolskie akcji „SpoKREWnieni służbą” jest propagowanie idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Program rozpoczął się 1 marca  i trwał przez cały miesiąc.

– Służby podległe MSWiA podejmują akcję zbiórki krwi na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy. Nie bez przyczyny ta akcja rozpoczyna się 1 marca i będzie trwała cały miesiąc. Jesteśmy spokrewnieni służbą z tymi, którzy oddali swe życie o wolność niepodległej Polski – mówił podczas inauguracji Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.