Stal przegrywa z Piastem 1:3

0

Po dwóch zwycięstwach na wyjeździe BTP Stal Brzeg uległa przed własną publicznością 1:3 z Piastem Żmigród. Kluczowe dla zespołu z Dolnego Śląska okazał się przełom 51 minuty. W ciągu jednej minuty przyjezdni strzelili bramkę, co pogrążyło brzeżan.

W pierwszej połowie oba zespoły prowadziły wyrównaną grę, przeprowadzając zaczepne ataki na bramkę. W 38 minucie doszło do groźnego faulu bramkarza Dariusza Szczerbal. Rozpędzony Michał Sikorski wleciał na goalkeepera przyjezdnych, obaj zawodnicy upadli na ziemię, nie wstając przez kilka następnych minut. Pierwsza Połowa zakończyła się remisem 0:0

W drugiej połowie konsekwentnie do ataku ruszył zespół Piasta w efekcie do bramki Stali jako pierwszy trafił Grzegorz Mazurek. Minutę później druga bramkę dla Żmigrodu zdobył Eryk Moryson. Nie była to ostatnia bramka przyjezdnych w 58 minucie po faulu zawodnika Stali sędziowie podyktowali rzut karny, który został wyegzekwowany przez Damiana Celuch. Parę minut później boisko musiał opuścić Patryk Gołębiewski za czerwoną kartkę. W osłabieniu przyjezdni dokończyli spotkanie. W 82 minucie po strzale Nowackiego brzeżanie zdobyli jedyną bramkę i przegrali ostatecznie 1:3.

W ciągu jednej minuty przegraliśmy to spotkanie tracąc dwie bramki, które nas pogrążyły. Brak przesunięcia i asekuracji w sytuacji jeden na jeden, zawodnik przyjmuje piłkę i strzela bramkę, po minucie pada kolejna i jest już praktycznie po meczu – Mówił po meczy Krystian Piksus, szkoleniowiec Stali Brzeg

Przyjechaliśmy do Brzegu po trzy punkty. Z perspektywy przebiegu całego spotkania aż do przyznania czerwonej kartki dla naszego zawodnika zasłużyliśmy na trzy punkty. Mój zespół zagrał bardzo konsekwentnie, zrealizowaliśmy to co chcieliśmy – skomentował zwycięstwo swojej drużyny Grzegorz Podstawek, trener MKS Piast Żmigród

Stal Brzeg – Piast Żmigród 1-3 (0-0)

Bramki: 0-1 Mazurek (51), 0-2 Moryson (53), 0-3 Celuch (59 rz.k.)- Nowacki 1-3 (82).

Czerwona kartka: Gołębiewski (65 druga żółta).