Weekendowy Informator Sportowy 29.04.2017

0

W sobotę w przed ostatni dzień kwietnia rozegrane zostaną zawody sportowe. Przed własną publicznością zagrają BTP Stal Brzeg, Orlik Brzeg, LZS Starowice . Piłkarze ręczni z Grodkowa czeka wyjazdowe spotkanie z mocniejszym przeciwnikiem.


Piłka Nożna:

III Liga

BTP STAL BRZEG – GÓRNIK Wałbrzych, sobota 29 kwietnia 2017, godzina 17:00, stadion MOSiR, Sportowa 1

Obie drużyny dzieli dziewięć pozycji ligowych. Wyżej znajduje się brzeska Stal. Ostatnie pięć spotkań to seria czterech porażek i jednego remisu w wykonaniu piłkarzy Górnika. Zespół z Dolnego Śląska zgromadził na swoim koncie 21 punktów, złożyły się na nie pięć zwycięstw, sześć remisów oraz dwanaście porażek. Sobotni rywal Stali ma nieciekawą sytuację w tabeli, gdyż wisi nad pozycją spadkową, tracąc jedynie punkt do miejsca zagrożonego degradacją.

IV Liga
LZS Starowice – Polonia Nysa, sobota 29 kwietnia 2017, godzina 17:00, Stadion Miejski, ul Sportowa
Zespół z pod Grodkowa zagra z Polonią Nysa. Drużyna z Nysy to tegoroczny beniaminek IV Ligi. Obie ekipy dzielą cztery pozycje tabeli ligowej. Wyżej znajduje się bardziej doświadczony LZS Starowice. Różnica między zespołami w zdobytych punktach wynosi jedenaście punktów. W kwietniu zespół z Starowic Dolnych doznał trzech porażek, a w ostatniej kolejce wygrał z Skalnikiem Gracze. Przebieg tego spotkania może wypaść na korzyść Starowic, jeżeli zażegnali kryzys.

Piłka ręczna:

I Liga
UKS Olimp Grodków – MKS Kalisz, sobota 29 kwietnia 2017, godzina 18:00, Hala Kalisz Arena ul. Hanki Sawickiej 22-24

Ostatni w tabeli Olimp Grodków zmierzy się z wiceliderem rozgrywek – MKS Kalisz. Wielkopolanie po meczu z Olimpem mogą wskoczyć na fotel lidera, tracą bowiem jeden punkt do Olimpii Piekary Śl. i mają rozegrany jedno spotkanie mniej. Ciekawostką jest również to, że w zespole z najstarszego grodu w Polsce gra i trenuje Bartłomiej Jaszka – wielokrotny reprezentanta Polski.

II Liga
SKS Orlik – SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp. Polonia Nysa, sobota 29 kwietnia 2017, godzina 14:00, Hala Sportowa MOSiR, Oławska 2
Ostatni mecz brzeskich piłkarzy ręcznych w tym sezonie. Między obiema ekipami jest różnica jedenastu punktów na korzyść przyjezdnych. Na zdobyte punkty złożyło się trzynaście zwycięstw, jeden remis i jedenaście porażek. Brzeżanie będą musieli uważać na Jonasza Ratajczaka zdobywcę 107 bramek.

*Informacje na temat imprez sportowych i wpisanych w Weekendowy Informator Sportowy pochodzą z oficjalnych profili i stron organizatorów z portalu facebook, materiałów przesłanych do redakcji brzeg24.pl oraz portali związkowych.