Przyszedł „po zioło” w trakcie policyjnej akcji

6

Policjanci z Brzegu zatrzymali trzech mężczyzn podczas przeprowadzania transakcji narkotykowej. Najmłodszy to 16-latek. Zapukał do mieszkania, w którym kryminalni zatrzymali 34 i 24-latka podejrzanych o przestępczość narkotykową. Powiedział funkcjonariuszom, że przyszedł „po zioło”. Cała sprawa swój finał znajdzie w sądzie.


– Kilka dni temu policjanci z Brzegu zapukali do mieszkania 34-letniego mężczyzny. Z informacji kryminalnych wynikało, że ma tam dojść do transakcji narkotykowej. Na miejscu zastali podejrzewanego o udostępnianie narkotyków 34-latka i o 10 lat młodszego mężczyznę. Przy młodszym funkcjonariusze znaleźli dwie porcje marihuany. Przyznał on, że chwilę wcześniej zakupił narkotyk w tym mieszkaniu – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Policjanci przeszukali pokój i w szafce znaleźli więcej zielonego suszu. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli woreczki strunowe i wagę elektroniczną. Jak się później okazało podejrzana substancja to blisko 11 gramów marihuany.

– W trakcie wykonywanych czynności śledczy usłyszeli pukanie do drzwi. Młody chłopak, którego mundurowi zapytali w jakiej sprawie przyszedł, oświadczył że „po zioło”. Jego sprawa swój finał znajdzie w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich – tłumaczy oficer prasowy KPP w Brzegu.

34-latek usłyszał zarzut posiadania i udzielania środków odurzających. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Natomiast 24-lakowi za posiadanie marihuany grozi do 3 lat więzienia.

marihuana amfetamina Brzeg 25.11.20151 (Kopiowanie)

fot. archiwum