W Odrze znaleziono ciało mężczyzny

4

WOPR-owcy i strażacy zabezpieczają zwłoki znalezione dziś (20.05) w Odrze. Ciało, prawdopodobnie mężczyzny, zostanie podjęte z rzeki na wysokości Szydłowic. Na miejsce ujawnienia jedzie prokurator.


Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że dryfujące na Odrze ciało mężczyzny zauważyły przypadkowe osoby. Zwłoki zostały zabezpieczone przez WOPR-owców  i strażaków.

– Mogę tylko potwierdzić, że w Odrze zostały ujawnione zwłoki mężczyzny – mówi Janusz Głowik, prezes brzeskiego WOPR-u. – Na miejscu są nasze zastępy strażaków, ciało zostanie podjęte z wody i przekazane do dyspozycji prokuratury – dodaje Piotr Skarżyński z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Nieoficjalnie mówi się, że może to być osoba poszukiwana od tygodnia, jednak identyfikacja zwłok jeszcze nie nastąpiła. Wiadomo, że odcinek Odry był dzisiaj patrolowany przez WOPR-owców. Do sprawy będziemy wracać.

AKTUALIZACJA godz. 18:25

Na wniosek policji zwłoki mężczyzny zostały wyciągnięte z wody. Na miejscu czynności wykonuje lekarz medycyny sądowej.

AKTUALIZACJA godz. 19:20

– Podczas dzisiejszego parolu zauważyliśmy coś dziwnego na powierzchni wody. Napotkany wędkarz mówił, że to jakaś kłoda, ale podpłynęliśmy bliżej i stwierdziliśmy, że to ludzkie ciało. Zabezpieczyliśmy zwłoki i powiadomiliśmy straż pożarną. Wędkarz również powiadomił służby – mówi nam ratownik z brzeskiego WOPR-u.

AKTUALIZACJA godz. 20:15

– Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 16:30. Ciało w wodzie zauważył wędkarz. WOPR-owcy patrolowali dzisiaj ten odcinek Odry i byli pierwsi na miejscu zdarzenia. Trwa ustalanie tożsamości mężczyzny podjętego z rzeki – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że zwłoki nie zostały rozpoznane przez rodzinę zaginionego tydzień temu 22-letniego mężczyzny. Ciało topielca zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok i specjalistycznych badań identyfikacyjnych.