Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie 2017 [fotorelacja]

1

W Oławie podczas tegorocznych Dni Koguta ponownie odbył się „Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych”. Tegoroczna edycja nie rozczarowała, a oczom wielu sympatyków zabytkowych Automobili ukazały się przepiękne maszyny. W tym roku część uczestników wyruszyła w trzydniowy „Rajd Koguta”. Na starcie stanęło ponad 100 zespołów rajdowych zabytkowych samochodów.


Organizatorzy mogli być zadowoleni z frekwencji, która była wyższa niż w ubiegłym roku. Dopisała pogoda, która przez cały dzień była słoneczna i nie przeszkadzała w podziwianiu motoryzacyjnych perełek. Imprezę poprowadził ponownie Patryk Mikiciuk – prezenter „Legendy PRLu” w TVN Turbo. Imprezie towarzyszyły liczne konkursy i prezentacje, przygotowana została m. in. wystawa przedmiotów z minionych kilkudziesięciu lat pt. ” Powrót do przeszłości – CZAR PRL-u”.

Przybywający na zlot w tym roku mogli głównie podziwiać zabytkowe samochody z okresu PRL. Wiele zabytkowych samochodów to popularne „Maluszki”, „Duży Fiat” ze stajni FSO Fiat, Polonezy, Trabant , Syrenki, Nyski, czeskie Škody, popularne VW (Garbusy/Golf MKI i MKII, Corrado), nie zabrakło również sympatyków niemieckich high-end’ów Mercedes W124 Mercedes W123 BMW E30. Ciekawymi pojazdami mogli się popisać właściciele Wołgi Gaz 21, oraz samochodów marki Jaguar, które zaskakiwały swoją wielkością i wykończeniem. Na zlocie pojawiły się również pojazdy jednośladowe. Wśród tych o większej pojemności pojawiły się SHL’e i Junaki, natomiast motorowery to Komar i Romet. Następny zlot zabytkowych samochodów w Oławie odbędzie się już w przyszłym roku.

Galeria: