Lewin Brzeski: O krok od tragedii na kąpielisku. Ratownicy wyciągnęli spod wody 19-latka

0

Do zdarzenia doszło dzisiaj (12.07) na żwirowni w Lewinie Brzeskim. Około godziny 13:40 ratownicy zostali poinformowani, że młody mężczyzna wszedł do wody i od kilku minut nigdzie go nie widać. Wodniacy natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczo-ratowniczej.


– Kobieta zgłosiła, że jej kolega zniknął z pola widzenia. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji naszego ratownika mężczyznę udało się wyciągnąć za pierwszym podejściem. Ciało leżało na głębokości 3,5m w odległości około 15 metrów od miejsca dozorowania – mówi nam Zbigniew Bodziony, prezes Odrzańskiego Ratownictwa Specjalistycznego w Opolu.

– Ratownicy rozpoczęli resuscytację, a następnie przekazali 19-latka zespołowi ratownictwa medycznego. Mężczyzna odzyskał funkcje krążeniowo-oddechową i został przetransportowany śmigłowcem LPR do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Jutro zapoznam się z protokołem pracy ratowników i będę wiedział coś więcej – dodaje prezes ORS w Opolu.

Dodajmy, że dzisiaj na strzeżonym kąpielisku w Lewinie Brzeskim nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwało trzech certyfikowanych ratowników wodnych, w tym jeden instruktor ratownictwa wodnego.

fot. czytelniczka Basia