Dlaczego gaz to dobry sposób ogrzewania

0
Źródło: freeimages.com
Reklama

Nie bez przyczyny gaz jest uważany za jeden z najbardziej ekologicznych metod ogrzewania. Emisja zanieczyszczeń powstająca w wyniku ogrzewania gazem ma ilości śladowe, a zastosowanie kotłów kondensacyjnych sprawia też, że energia zawarta w gazie jest bardzo dobrze wykorzystana.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Dodatkową zaletą jest też praktycznie bezobsługowe wykorzystanie tego źródła ciepła.
Gaz dzielimy na dwa rodzaje: ziemny i płynny. Ten pierwszy jest przede wszystkim wygodny – kocioł nie wymaga dużo miejsca i jest wysoko zautomatyzowany, dzięki czemu nie wymaga specjalnych umiejętności w obsłudze. Natomiast kocioł na gaz płynny wymaga odpowiednio dużego miejsca na zbiornik, ale jeśli wykupimy go na własność, zamiast dzierżawić od dostawcy, cena za zużycie spada do ceny gazu z sieci.
Mimo najszczerszych chęci nie zawsze mamy możliwość ogrzewania gazowego. Konieczne są bowiem odpowiednie instalacje znajdujące się w okolicy lub odpowiednio duża przestrzeń na działce, by możliwa była instalacja zbiornika z gazem. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad innymi źródłami ciepła, które są przyjazne środowisku. Są to np. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła lub ekogroszek.

Dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu
Źródło (dostęp: 29/06/2020):
misja-emisja.pl/knowledgebase/cieplo-naturalnie
www.dom.pl/ogrzewanie-gazowe-wady-i-zalety.html
sterownikitech.pl/wplyw-ogrzewania-na-srodowisko,b37.html
Reklama