„Nic się nie stało, Brzeżanie nic się nie stało…” – CZAS NA ZMIANY…?!

0

Dużymi krokami zbliża się dzień 21 października 2018, dzień w którym każdy z nas weźmie sprawy w swoje ręce i odda swój głos w wyborach samorządowych. Pójdziemy do urn wyborczych, aby zdecydować o przyszłości naszego miasta, o przyszłości NAS wszystkich – Mieszkańców Brzegu.


Obecnie w roku wyborczym wiele dzieje się w mieście… ale czy to są priorytety, czy tylko „fasada” dla zbudowania wizerunku jednego z kandydatów? Mieszkańcy od wielu miesięcy rozmawiają. Jednak najważniejsze dyskusje, które toczą się w Brzegu koncentrują się na dwóch tematach:

1. Połączenie gmin Brzeg i Skarbimierz, zapoczątkowany przez grupę mieszkańców, na której czele stoją Grzegorz Chrzanowski, Grzegorz Surdyka oraz grupa „zapaleńców”, której na sercu leży przyszłość, rozwój i bezpieczeństwo brzeżan. Temat dający mieszkańcom wielomilionowe wpływy do budżetu gminy za ZGODNE Połączenie, z których bez kredytów będziemy mogli rozwijać „Naszą Małą Ojczyznę”, wokół miasta z piękną historią, wspaniałymi zabytkami i ludźmi, którzy tu żyją, tworzą, prowadzą sportowy tryb życia poparty sukcesami o randze światowej.

2. Powstanie olbrzymiego więzienia dla 1500 osadzonych w Piastowskim grodzie, miasteczku w którym żyje około 36000 mieszkańców, w którym obecny burmistrz nie przychylił się do zdania mieszkańców i „zmielił” wraz z grupą kilkoro radnych blisko 3500 podpisów zebranych w celu przeprowadzenia referendum, w którym to mieszkańcy wypowiedzieliby się czy takie więzienie ma powstać w naszym pięknym mieście czy też nie? Przypomnijmy, że to obecny burmistrz Jerzy Wrębiak złożył wniosek o przekazanie gruntów pod jego budowę…

Główne pytanie jakie powinniśmy sobie zadać przed oddaniem głosu – czy chcemy rozwoju, jaki z pewnością przyniesie ZGODNE Połączenie Gmin Brzeg i Skarbimierz, Czy jednak chcemy więzienia, które zmieni charakter miasta na zawsze?

Cieszę się, że zaczęliśmy rozmawiać miedzy sobą, osoby o różnych poglądach zaczynają dostrzegać plusy Połączenia gmin, a nawet w ostatnim programie „Ring Wyborczy – kandydaci na burmistrza Brzegu”* w radio Opole – wszyscy kontrkandydaci Grzegorza Chrzanowskiego z KWW NIE DLA WIĘZIENIA TAK DLA POŁĄCZENIA potwierdzili, że jego pomysł Zgodnego Połączenia gmin Brzeg i Skarbimierz to dobry pomysł.

Na koniec przypomnę sentencję przytaczaną przeze mnie we wcześniejszym felietonie:
Albert Einstein mówił, że „szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Zastanawiam się czy w nadchodzących wyborach wciąż będziemy głosować na licytujących się za nasze pieniądze polityków partii politycznych czy w końcu skończymy z tym szaleństwem i wybierzemy odpowiedzialnych ludzi z pomysłem, determinacją, wiedzą, doświadczeniem w przedsiębiorczości do wprowadzenia w życie idei Komitetu ds. połączenia gmin Brzegu i Skarbimierza i dzięki efektowi synergii – idealnemu przykładowi, że DUŻY może więcej – wspólnie popchniemy Brzeg i okoliczne sołectwa na ścieżkę szybkiego rozwoju?

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Tomasz Wikieł
Współzałożyciel Komitetu ds. połączenia gmin Brzeg i Skarbimierz

*http://radio.opole.pl/125,3756,ring-wyborczy-kandydaci-na-burmistrza-brzegu