Przeprawowe Mistrzostwa H6 w Brzegu – zapowiedź

0

Już dzisiaj, tj. w piątek 06.07.2018, rozpocznie się rajd z udziałem samochodów terenowych z napędem na cztery koła. Podobnie jak w poprzednim roku, Przeprawowe Mistrzostwa H6 potrwają przez dwa dni – do soboty 07.07.2018. 


W piątek (06.07), po odprawie zawodników i przeprowadzeniu badań technicznych samochodów biorących udział w zawodach, rozpocznie się turniej. Po godzinie 17 z terenów zalewowych wystartuje pierwszy samochód. Zawodnicy będą poruszali się po oznaczonej trasie o długości kilku kilometrów. Na trasie wytyczone są Odcinki Specjalne dla każdej z klas, które trzeba pokonać.

W pierwszy dzień, biorący udział będą próbowali swoich sił w I Etapie, który potrwa około dwóch godzin i odbędzie się na terenie zalewowym za Odrą. Natomiast w sobotę (07.07) zawody przeniosą się na tor Brzeg4x4 mieszczący się w Skarbimierzu-Osiedle. Podczas sobotnich zmagań zawodnicy spędzą w swoich samochodach łącznie około 6 godzin.

W trakcie przeprawy załogi muszą pokonać jak najwięcej okrążeń pętli. Za każdy ukończony odcinek specjalny otrzymują punkty. Wygrywa załoga, która zdobędzie jak najwięcej punktów w wyznaczonym czasie. Każdy Odcinek Specjalny ma charakter przeprawy, wszystkie z klas mają wyznaczone swoje OS-y. Podczas ich pokonywania będzie można używać wyciągarek, które będą potrzebne do wyciągania samochodów np. z wody.

Przy trasie rajdu wyznaczona jest strefa, w której będą stacjonowały serwisy. W trakcie zawodów uczestnicy będą mogli korzystać z pomocy mechaników, ale tylko na terenie strefy serwisowej. W miasteczku rajdowym znajduje się Biuro Mistrzostw, w którym następuje rejestracja zawodników, znajdują się tam również strefy z artykułami sponsorów.

Rywalizacja w zawodach odbędzie się w trzech klasach: NO LIMIT, ADVANCE i CHALLENGE.

Klasa No Limit to auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną. W klasie Advance wyciągarki mechaniczne są zabronione, można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych i hydraulicznych. Klasa Challenge to auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.