Druga edycja „Brzeskiego Festiwalu Kaczek”. W wyścigu rywalizowało ponad dwieście gumowych kaczuszek

1

W niedzielę (2. września) Fundacja Centrum Aktywnego Wsparcia zorganizowała drugą edycję Brzeskiego Wyścigu Kaczek. Na potoku Kościelna, na starcie wystawiono ponad dwieście gumowych kaczek kąpielowych. Impreza miała wymiar charytatywny, a dochód z wyścigu przeznaczony zostanie na edukację i terapię społeczną brzeskich dzieci.


Przypomnijmy, Brzeski Wyścig Kaczek to inicjatywa Fundacji Centrum Aktywnego Wparcia, która w ślad za podobnymi organizacjami z całego świata postanowiła zorganizować tego typu imprezę w Brzegu. Każdy mógł wziąć udział w zabawie, a dokładniej zakupić gumową kaczuszkę, którą można było wystawić do wyścigu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu naszej imprezy. Wszystkie środki, jakie uda się nam uzyskać zostaną przekazane na edukację i terapię społeczną dzieci. To druga edycja  „Brzeskiego Wyścigu Kaczek” i już planujemy kolejne – opowiadał Michał Kwiatkowski z Fundacji Centrum Aktywnego Wsparcia w Brzegu.

Dodatkowo, w ramach wyścigu, właściciele trzech kaczek, które jako pierwsze dotarły na metę, mogli zdecydować, której placówce oświatowej z terenu Brzegu przekazać sprzęt multimedialny ufundowany przez darczyńców. W tym roku, zwyciężczyni, tj. Pani Ewa Plutarska – postanowiła, że sprzęt powędruje do Publicznego Przedszkola nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu. Na starcie stanęło ponad 200. kaczek, uzbierana kwota wyniosła 8502,12 zł. i jest większa niż w zeszłorocznej edycji.

Oprócz samego wyścigu, na terenie placu zabaw w Parku Wolności udało się także zrealizować szereg atrakcji dodatkowych, w tym m.in. animacje dla dzieci, wspólne grillowanie, bufet dobroczynny, dmuchane zamki dla dzieci i wiele innych. Organizatorzy podkreślali, że cieszyli się z dużej frekwencji i już planują kolejną edycję wydarzenia.