„Razem łatwiej”, czyli rozmowy, jak sobie radzić ze stresem, samotnością i wykluczeniem społecznym

0

Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzegu realizują kolejny projekt społeczny. Tym razem działania dotyczą trzech tematycznych spotkań z uczniami wszystkich szkół. Prelegenci rozmawiają z młodzieżą m.in. o wykluczeniu społecznym, samotności, czy oddziaływaniu stresu na zdrowie człowieka.


– Do współpracy zaprosiliśmy Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu oraz panią dr Aleksandrę Aszkiełowicz. Na spotkaniach z uczniami poruszamy bardzo istotne tematy społeczne. Już po pierwszych warsztatach możemy stwierdzić, że jest wielka potrzeba realizacji takich zadań, przede wszystkim polegających na analizowaniu przyczyn i skutków np. samotności i wykluczenia. Młodzież poprzez edukację poznaje sposoby, jak sobie z tym radzić, jak temu przeciwdziałać – mówi Magdalena Kłoda, kierownik WTZ w Brzegu.

Pierwsze spotkanie odbyło się 14 listopada w brzeskich podstawówkach, a poprowadziły je dr Aneta Ratajek oraz Magdalena Kłoda. Kolejne warsztaty zaplanowane zostały na 21 listopada, z kolei 11 grudnia odbędzie się trzeci etap projektu, który będzie spotkaniem integracyjnym. Dodamy, że projekt jest współfinansowany przez Gminę Brzeg.