PCK przekazało potrzebującym rowery rehabilitacyjne

0

16 stycznia br. 10 trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych trafiło do potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Rower trójkołowy to specjalistyczny sprzęt przystosowany dla osób niepełnosprawnych, służący do poruszania się, rehabilitacji oraz podnoszenia kondycji fizycznej.


Rowery trafiły do potrzebujących dzięki hojności brzeżan, którzy wspierają akcje organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu, a w szczególności zbiórkę odzieży do specjalnych pojemników PCK rozstawionych na terenie miasta.

Ceremonia przekazania rowerów miała miejsce w Dziennym Domu Pomocy, w którym mieści się siedziba PCK. W spotkaniu wzięli udział: Bartłomiej Kostrzewa – Zastępca Burmistrza Brzegu, Grażyna Piaskowska – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu, Lilla Zwierzchowska – kierownik Dziennego Domu Pomocy w Brzegu oraz Walerian Twardzik – prezes OR PCK w Brzegu wraz z przedstawicielami Zarządu Oddziału Rejonowego PCK.

6 rowerów przekazano uczniom wytypowanym przez Dyrekcję Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu, 1 rower przekazano dla szkoły na cele rehabilitacyjne, natomiast 3 pojazdy przekazano osobom dorosłym wskazanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu.

źródło i fot.: UM w Brzegu