Dni Księstwa Brzeskiego 2019. Program brzeskiej majówki

0

Dni Księstwa Brzeskiego 2019 to największa miejska impreza, która już w maju – po rocznej przerwie – powróci do amfiteatru miejskiego. Oprócz koncertów głównych zaplanowano także imprezy towarzyszące. Dni Księstwa Brzeskiego odbywać się będą w dniach 30.04-05.05.2019.


DKB rozpoczną się we wtorek (30.04) od przesłuchań XXVI Festiwalu Piosenki Angielskiej (g. 11 i 16 – Zamek Piastów Śląskich). Najlepsi wykonawcy zaprezentują się w koncercie laureatów, który zaplanowano dzień później, tj. 1. maja w amfiteatrze miejskim.

1. maja będzie dniem szczególnym, bowiem wtedy właśnie zrealizowana zostanie pierwsza impreza w wyżej wspomnianym amfiteatrze, który przeszedł remont i po przebudowie po raz pierwszy zostanie udostępniony publiczności. Oprócz koncertu laureatów FPA, na scenie zaprezentuje się także zespół OK.NO, a gwiazdami wieczoru będzie charyzmatyczny Krzysztof Zalewski (g. 19:30) i legenda polskiej muzyki – zespół KULT (g. 21:30).

2. maja na scenie Amfiteatru Miejskiego królować będą kabarety. Występy rozpoczną się od prezentacji sekcji artystycznych BCK, GBP Skarbimierz oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu. Później przyjdzie pora na Kabareton DKB2019. Na scenie swoje programy zaprezentują takie grupy kabaretowe jak: Moherowe Berety, Kałamasz, Misz-Masz oraz kabaret Na Koniec Świata, w którym występują aktorzy programu „La La Poland”.

Tego dnia zrealizowany zostanie także pierwszy koncert w ramach cyklu „Klubowe Granie DKB”. O godz. 20:00 w Herbaciarni zagra Blues Galeria.

W dniu święta Konstytucji 3. Maja nie zabraknie tradycyjnych obchodów. Wydarzenia rozpoczną się o godz. 12:45 od Mszy Św. w Kościele św. Mikołaja. Następnie na Rynku odbędzie się Uroczysty Apel Pamięci zwieńczony Salwą Honorową Kampani Reprezentacyjnej I Brygady Pułku Saperów, po którym program artystyczny zaprezentują artyści BCK i Klubu 1. BPS.

3. maja zaplanowano także trzy koncerty w ramach „Klubowego Grania DKB” – w Herbaciarni o g. 20 wystąpi zespół Mr. Nice Guy Project, w Wozowni o g. 20 zaprezentuje się Duet Apasjonata, a w Klubie Oleńka – również o g. 20 – zespół Black Drums Icon. W piątek 3. maja na oficjalne DKB after party zaprasza także Klub Strefa Muzyki (start: 22:00, wstęp zgodny z regulaminem klubu).

W sobotę i niedzielę (4-5.05) z kolei wiele atrakcji znajda dla siebie m.in. miłośnicy „Gwiezdnych Wojen”. W tych dniach odbywać się będzie bowiem Konwent Jubileuszowy „Piastcon 2019”. W jego ramach odbędzie się Star Wars Day (04.05) oraz The Day After (05.05). W programie znalazło się mnóstwo atrakcji – m.in. parada, prezentacja filmu w Parku Wolności, wystawa, prelekcje, wykłady.

Program Dni Księstwa Brzeskiego 2019 i imprez towarzyszących znaleźć można na stronie www.bck-brzeg.pl. Wstęp do amfiteatru jest płatny – 7 złotych od osoby (bilety dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej i na stronie www.kupbilecik.pl). Pozostałe wydarzenia (z wyjątkiem DKB after party w Klubie Strefa) – wstęp bezpłatny.