Mieszkańcy „Osiedla Tęczowego” świętowali swój jubileusz

0

W tym roku mija dokładnie dziesięć lat od powstania „Osiedla Tęczowego”. Z tej okazji mieszkańcy postanowili urządzić jubileuszowy piknik na jednym z podwórek. Dla wszystkich okres dekady to szczególna okazja, która pozwoliła na wspólne rozmowy w osiedlowej rodzinie – czas wspomnień, przypominające odbiór kluczy do swojego wymarzonego „M”.


Dzisiaj obchodzimy święto z okazji dziesięciolecia budowy naszego osiedla. Z tej okazji postanowiliśmy zrobić dzisiaj piknik integracyjny. Integrujemy się wspólnie z dziećmi, wspólnie rozmawiamy i wspominamy. Na naszym osiedlu panuje super atmosfera, wszyscy czują się tutaj jak jedna wielka rodzina. Jedna z koleżanek wspomniała, że jak przychodzi lato, to czuje się jakby była na wakacjach. Wszystko przez to, że często spotykamy się spontanicznie np. na schodach gdzie spędzamy dużo czasu do późnych godzin – mówiła o zaletach mieszkania na ul. Tęczowej, Sylwia Palacz. – Oczywiście, wiele dzieci chodzi do tej samej szkoły, czy przedszkola i są ze sobą bardzo zżyte. Ten super klimat warto pielęgnować, dlatego z koleżankami postanowiłyśmy zorganizować wspólną imprezę – dodała mieszkanka ul.Tęczowej.

Przygotowaliśmy fotografie ze wspomnieniami sprzed 10. lat, a nawet 11., jak powstawało osiedle, kiedy jeszcze nie było drogi dojazdowej w taki sposób wspominamy między innymi początki naszego osiedla. Zaletami mieszkania tutaj jest jego otoczenie w pobliżu znajduje się park z którego słychać wieczorami żaby, czy o innych porach ptaki, wbrew pozorom nie przeszkadzają odgłosy pobliskiej linii kolejowej. Panuje tutaj spokój i cisza, można odnieść wrażenie że znajdujemy się na wsi a nie w mieście – zaznaczyła Agnieszka Sochanik

Mieszkam tutaj od listopada 2009 r. Jest tutaj bardzo fajnie i przyjemnie, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim czujemy się tutaj jak na wakacjach. Mamy super sąsiadów z którymi zżyliśmy się i zaprzyjaźniliśmy. Myślę, że są to przyjaźnie na całe życie. Chcielibyśmy te okrągłe rocznice celebrować wspólnie – dodała na koniec, Anna Kowalczyk-Lukas

Wszyscy są zgodni, przy najbliższym okrągłym jubileuszu ponownie spotkają się w rodzinnym – osiedlowym gronie i ponownie będą wspominali minione lata. Pierwsze rodziny wprowadziły się na ulicę tęczową w październiku 2009 r.