Uwaga kierowcy! Ulica Reja w Brzegu tymczasowo będzie dwukierunkowa

0

Od wtorku (30. lipca), na kierowców poruszających się w centrum Brzegu będą czekać  istotne zmiany w organizacji ruchu. Ulica Dzierżonia przy skrzyżowaniu z ulicą Bolesława Chrobrego zostanie zamknięta, z kolei ulica Reja na odcinku od skrzyżowania z Kamienną i Polską zamieni się w drogę dwukierunkową.


Utrudnienia spowodowane przebudową ulicy Chrobrego, a konkretnie ostatnim jej etapem (na skrzyżowaniu z ul. Kamienną), potrwają przez ok. 3 tygodnie. Brzeski magistrat wydał w tej sprawie komunikat. Zmiany dotyczą również pasażerów komunikacji miejskiej.

– „Dobiegają końca prace na ulicy Bolesława Chrobrego na gminnym odcinku tj. od ulicy Piastowskiej w kierunku ulicy Kamiennej. Kolejnym etapem będzie wyłączenie z ruchu ulicy Dzierżonia przy skrzyżowaniu z ulicą Bolesława Chrobrego. W tym czasie na ulicy Reja na odcinku Kamienna – Polska zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy wraz z całkowitym zakazem zatrzymywania się. Przystanki komunikacji miejskiej z Rynku przeniesione zostaną na ulicę Bolesława Chrobrego (droga powiatowa odcinek Piastowska – Armii Krajowej). Ponadto przystanki komunikacji miejskiej z ulicy Kamiennej i Rybackiej przeniesione zostaną na tymczasowy przystanek na ulicy Ofiar Katynia przy skrzyżowaniu z ulicą Piwowarską” – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Brzegu.

Dodajmy, że po zakończeniu przebudowy gminnego odcinka ul. B. Chrobrego rozpoczną się prace z remontem ul. Kamiennej, wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Ofiar Katynia.