Remont ul. Platanowej uwzględni również wymianę sieci wodnej

0

Na przełomie listopada i grudnia br., rozpoczęły się prace związane z remontem ul. Platanowej w Brzegu. Od początku było wiadomo, że inwestycja przewiduje utworzenie nowej kanalizacji deszczowej oraz wymianę przyłączy do sieci wodociągowej, ale mieszkańcy zgłaszali obawy, że wymiany nie doczeka się leciwa główna rura wodociągowa.


– Część ul. Platanowej ma wymienioną magistralę wodną po poprzednich awariach, ale drugi fragment wodociągu nie był wymieniany i pracownicy, którzy rozpoczęli roboty powiedzieli nam, że ten stary wodociąg nie będzie wymieniony. Szkoda, że droga będzie rozkopana i zostawią tą zardzewiałą rurę, przez którą mamy mętną wodę w kranach – mówią mieszkańcy ul. Platanowej, którzy poinformowali naszą redakcję o swoich obawach.

Sprawa wyjaśniła się już po pierwszej rozmowie z prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu. Artur Stecuła zapowiedział, że po odkryciu wodociągu i sprawdzeniu jego stanu zapadnie decyzja o ewentualnej wymianie. W poniedziałek (9. listopada) dostaliśmy już potwierdzenie, że ostatni fragment żeliwnej rury na ul. Platanowej zostanie wymieniony na nowy.

– Żeliwny wodociąg z lat 70-tych jest w złym stanie technicznym, w związku z czym zostanie wymieniony. Natomiast na pozostałej części ul. Platanowej jest już rura wykonana z tworzywa. Oczywiście będziemy wymieniać również przyłącza wodne, tak jak zostało to zaplanowane na początku. Korzystając z okazji chciałbym także odnieść się do problemu mętnej wody w kranach. Mieszkańcy zawsze mają prawo do reklamacji, w takich przypadkach prosimy o niezwłoczne zgłoszenie do działu sprzedaży i my na pewno chętnie wysłuchamy i poradzimy co należy zrobić w takich przypadkach – tłumaczy Artur Stecuła, prezes PWiK w Brzegu.

Dodajmy, że wartość remontu ul. Platanowej wynosi ponad 2,8 mln złotych, z czego połowa tej kwoty stanowi dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Umowny termin zakończenia prac wyznaczono do 9 czerwca 2020 roku.