BCK: Odwołano Dni Księstwa Brzeskiego i inne wydarzenia 

0

Sytuacja epidemiologiczna w kraju wywołana przez koronawirusa zmusiła wielu organizatorów do odwołania imprez i wydarzeń kulturalnych. Podobną decyzję podjęło Brzeskie Centrum Kultury, które odwołało m.in. Dni Księstwa Brzeskiego, które w tym roku miały się odbyć w dniach 1-3 maja 2020.


Na facebooku Brzeskiego Centrum Kultury i stronie poświęconej Dniom Księstwa Brzeskiego pojawił się komunikat, że tegoroczne DKB zostały odwołane. Dodatkowo, BCK poinformowało także, że od 12.03 do odwołania zawieszone zostają wszystkie zajęcia i wydarzenia prowadzone w formie stacjonarnej. W tej sprawie wysłaliśmy zapytanie do działu organizacji imprez BCK. 

Potwierdzam, że tegoroczne Dni Księstwa Brzeskiego zostały odwołane. Podjęliśmy tę decyzję w związku z zagrożeniem związanym z rozszerzającą się epidemią Covid-19. Organizując różnego rodzaju imprezy najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo widzów i wszystkich osób pracujących przy ich realizacji. W tym roku 100% bezpieczeństwa nie jesteśmy w stanie zapewnić w związku z pojawieniem się koronawirusa. Współpracujemy ze służbami i Urzędem Miasta, wykonujemy wszelkie zalecenia dotyczące właśnie koronawirusa. Stąd decyzja o odwołaniu DKB. Zerwane zostały wszystkie zawarte umowy i zdecydowaliśmy, że kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach 1-3 maja 2021 roku. – informuje w odpowiedzi do naszej redakcji Łukasz Oskar Michalak, kierownik ds. organizacji imprez i marketingu BCK. 

Część zajęć artystycznych BCK realizowana jest obecnie w trybie zdalnym – przez internet. Odwołano także pozostałe imprezy. 

Zajęcia w formie stacjonarnej zostały zawieszone do odwołania. Realizujemy tylko te warsztaty, które mogą odbywać się online. W taki sposób prowadzone są, np. zajęcia taneczne i musicalowe. W związku z koronawirusem zawiesiliśmy do odwołania prace organizatorskie nad pozostałymi imprezami, które były zaplanowane do realizacji w najbliższym czasie. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i czekamy na oficjalne komunikaty rządowe, Urzędu Miasta oraz służb i w momencie, gdy dostaniemy zielone światło i zapewnienie, że organizacja naszych imprez i zajęć będzie bezpieczna, to wrócimy z kolejnymi propozycjami. Na ten rok zaplanowaliśmy, m.in. otwarcie BCK-u po remoncie i szereg ciekawych wydarzeń zarówno na Dużej jak i Małej Scenie BCK. Póki co jednak czekamy i liczymy, że sytuacja szybko zmieni się na lepsze. Dodam, że nasi pracownicy w dużej mierze pracują obecnie w trybie zdalnym, dlatego we wszelkich sprawach zachęcam do kontaktu elektronicznego. Dane kontaktowe dostępne są na naszej stronie internetowej. – dodaje w mailu Łukasz Oskar Michalak. 

Na fanpagu BCK pojawiają się codziennie nowe propozycje. Instytucja zachęca do zostania w domu. Proponuje, m.in. różne konkursy czy zachęca do oglądania spektakli przez internet. Więcej informacji znaleźć można na stronie facebook.com/brzeskiecentrumkultury oraz www.bck-brzeg.pl