Branża gastronomiczna i hotelarska z Brzegu zwraca się o pomoc do Marszałka Województwa Opolskiego

0

Część właścicieli lokali gastronomicznych i przedstawicieli branży hotelarskiej z gminy Brzeg po zamknięciu ich lokali z powodu epidemii koronawirusa, rozpoczęła próby rozmów z Burmistrzem Brzegu, których celem było ustalenie zasad przyznawania ulg i zwolnień dotyczących podatku od nieruchomości. Prośby wysyłane były również do Przewodniczącego Rady Miasta. Teraz uznali, że zwrócą się z prośbą o wsparcie do Marszałka Buły.

Tuż po zamknięciu lokali gastronomicznych i hoteli w gminie Brzeg, ukonstytuowała się nieformalna grupa przedsiębiorców pod wodzą Janusza Piotrowicza. Wysyłali do Burmistrza Wrębiaka i Przewodniczącego Rady Miasta – Janusza Wójcika pisma, w których prosili o podjęcie działań w kierunku przyznania ulg i zwolnień dotyczących podatku od nieruchomości.

Burmistrz Brzegu ustosunkował się do wspomnianych pism oraz petycji, o czym pisaliśmy w oddzielnym artykule. Natomiast Przewodniczący Wójcik milczy do tej pory.

W związku z powyższym grupa przedsiębiorców zwróciła się z prośbą o wsparcie i pomoc do Marszałka Województwa Opolskiego – Andrzeja Buły. Oczekują od niego, że użyje „swojego autorytetu, a także środowiska politycznego”, żeby nakłonić Radę Miasta do podjęcia stosownej do sytuacji uchwały, dzięki której pojawią się zwolnienia od podatków.