Grzegorz Chrzanowski nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Brzegu

0

Wracamy do dzisiejszej (24.09) sesji Rady Miejskiej Brzegu, na której radni wybierają nowych członków prezydium. Przypomnijmy, że po rezygnacji Dariusza Sochy z funkcji wiceprzewodniczącego, przeprowadzono głosowanie w sprawie wyboru przewodniczącego. Została nią Renata Listowska, którą poparło 13 radnych (na Dariusza Sochę głosowało 7 radnych).


Komisja skrutacyjna powołana do wyboru przewodniczącego (Anna Głogowska, Tomasz Wikieł, Jadwiga Kulczycka i Ryszard Różański) wyraziła zgodę na kontynuację przeprowadzenia wyborów w takim samym składzie, a następnie rozpoczęto zgłaszanie kandydatur na funkcję wiceprzewodniczącego.

Jadwiga Kulczycka zgłosiła Grzegorza Chrzanowskiego, Dariusz Socha wskazał na Radosława Preisa, z kolei Jacek N. zgłosił Dariusza Sochę. Co ciekawe, rady Socha, który kilkanaście minut wcześniej ubiegał się o stanowisko przewodniczącego RM nie wyraził zgody na swoją kandydaturę wiceprzewodniczącego.

Ostatecznie na Radosława Preisa zagłosowało 7 radnych, a Grzegorz Chrzanowski uzyskał 13 głosów.

Warto zaznaczyć, że takie rozstrzygnięcia to pewne tąpnięcie w dotychczasowej koalicji burmistrza Jerzego Wrębiaka, który do tej pory był bezwzględnie popierany przez 11 radnych, a głosowania zawsze przebiegały po jego myśli. W kuluarach mówi się, że to może oznaczać nawet początek końca egzotycznej koalicji PO-PiS w Brzegu, której szczególnie nie rozumieją wyborcy obu opcji politycznych.