Dwudniowa izolacja jednej grupy przedszkolaków z „Ósemki”

0

Wczoraj (25.11), na stronie internetowej Urzędu Miasta w Brzegu opublikowany został komunikat o zawieszeniu zajęć stacjonarnych dla jednej grupy 4-latków w Publicznym Przedszkolu nr 8. Przyczyną jest skierowanie dzieci i personelu pracującego na tym oddziale na dwudniową izolację (25-26 listopad). To oznacza, że dzieci mogą wrócić do zajęć stacjonarnych od jutra (piątek, 27.11).


– „Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 8 w Brzegu informuje, że w dniach 25-26 listopada 2020r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne grupy dzieci 4-letnich z powodu skierowania dzieci i personelu pracującego w tym oddziale na izolację. Zajęcia dla dzieci w będą realizowane w formie zdalnej. Wszystkie informacje przekazywane będą rodzicom poprzez ustalone formy kontaktu z wychowawcami grupy i dyrektorem. Pozostałe grupy funkcjonują w trybie stacjonarnym. Kwarantanna, którą objęto personel (1 osoba) nie ma wpływu na funkcjonowanie pozostałych grup. Przedszkole funkcjonuje cały czas w podwyższonym reżimie sanitarnym, na bieżąco dokonywana jest dezynfekcja wyposażenia, pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych. Prosimy wszystkich rodziców o rozmowy z dziećmi na temat konieczności stosowania zasad higieny osobistej i środków ostrożności, przy jednoczesnym wsparciu emocjonalnym naszych małych podopiecznych.
Bardzo prosimy rodziców o zachowanie spokoju oraz zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci z przedszkola. Informujemy, że przedszkole jest przygotowane na trudne sytuacje, a działania podjęte we współpracy z Sanepidem oraz Organem Prowadzącym przedszkole służą prewencji w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie brzeskiego magistratu.

Przypomnijmy, że w dniach od 23 listopada do 27 listopada br., zawieszone są zajęcia stacjonarne we wszystkich grupach Publicznego Przedszkola nr 3.