Przetarg na przebudowę ul. Jana Pawła II został rozstrzygnięty. Będzie dużo taniej niż zakładano

0
fot. fot. Maciej Stępień / Radio Opole

Kilka dni temu Gmina Brzeg rozstrzygnęła przetarg na przebudowę ul. Jana Pawła II. Miasto planowało przeznaczyć na ten cel 6,2 mln złotych, ale spośród pięciu ofert najtańsza okazała się brzeskiej firmy i wyniosła nieco ponad 3,6 mln złotych. Prace wykona Brukarstwo Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne „JARZĄBEK” z Brzegu.


Dokumentację projektową dla inwestycji opracowała Pracownia Projektowa PROTOR Antoni Plamitzer. Zadanie będzie polegało m.in. na przebudowie skrzyżowania ulicy Jana Pawła II z ulicą Piastowską na skrzyżowanie typu „małe rondo”. Należy zaznaczyć, że ul. Piastowska jest drogą powiatową, dlatego brzeskie starostwo deklaruje wsparcie finansowe dla tej części inwestycji.

– W związku z planowaną modernizacją ulicy Jana Pawła II w Brzegu wraz z przebudową skrzyżowania z ulicą Piastowską informuję, że Powiat Brzeski będzie partycypował w kosztach budowy ronda, które połączy wspomnianą Jana Pawła z naszą powiatową drogą – ulicą Piastowską. Przebudowa na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tym newralgicznym miejscu. Starostwo pokryje 25% wartości tego zadania, tak wynika z wniosku, z którym wystąpiły do nas władze miasta. Dla nas to szacunkowy wydatek około 300 tysięcy złotych, biorąc pod uwagę kwotę zakończonej procedury przetargowej – informuje nas Maciej Stępień z brzeskiego starostwa.

Dodajmy, że wzdłuż ul. Jana Pawła II zostaną wydzielone pasy ruchu dla rowerów. Według wzoru umowy wszystkie prace związane z przebudową mają zakończyć się do października 2022 roku.