Prace konserwacyjne w brzeskiej Olejarni. Mieszkańcy mogą poczuć charakterystyczny zapach

0
Reklama
Reklama
Reklama

Zakład przy ulicy Ziemi Tarnowskiej w Brzegu jest jednym z największych w Polsce producentów tłuszczów roślinnych. Tak duża fabryka to konieczność przeprowadzania cyklicznych przeglądów technologicznych oraz bieżących prac remontowych, które bywają złożone i czasochłonne. Taki przegląd i prace konserwacyjne rozpoczęły się już od 20 maja i potrwają do 4 czerwca firma Bunge Polska Sp. z o.o., właściciel brzeskiej Olejarni.

Oczywiście wszystko odbywa się pod niezbędnym nadzorem i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nie oznacza to jednak, że postoje technologiczne są pozbawione oddziaływania na zewnątrz, a takim przykładem może być charakterystyczny zapach, który w ostatnich latach budził wśród mieszkańców niepokój. Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

– „W dniach od 20 maja 2024 r. do 4 czerwca 2024 r. zakład przemysłowy w Brzegu będzie przeprowadzał coroczny postój technologiczny zgodnie z planowym planem konserwacji. Wykonamy szereg prac oraz czynności czyszczenia i konserwacji instalacji, które są niezbędnymi zadaniami w utrzymaniu obiektu. Proces przygotowania zakładu do remontu trwa kilka dni i przebiega zgodnie z procedurami i instrukcjami zatrzymania procesu, instalacji i urządzeń, zapewniając bezpieczne warunki pracy ekipom remontowym i pozostałym pracownikom. W okresie przygotowawczym od dnia 20 maja 2024 r. przez kilka kolejnych dni mogą występować uciążliwości zapachowe. Nie stwarza to zagrożenia dla zdrowia.” – informują w swoim komunikacie przedstawiciele firmy Bunge Polska Sp. z o.o., właściciela olejarni w Brzegu.

Coroczny postój technologiczny rozpocznie się w Zakładzie Produkcyjnym w Brzegu 20 maja i potrwa do 4 czerwca. O terminie planowanego postoju i możliwej uciążliwości zapachowej podczas pierwszych dni postoju poinformowane zostały również lokalne instytucje: Starostwo Powiatowe w Brzegu, Urząd Miasta w Brzegu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu.

Reklama
Reklama
Reklama