Seniorzy oraz diabetycy z brzeskiego koła nr 1 na kulinarnym wyjeździe w Karnkowie

0
Reklama
Reklama

W ramach projektu grupa 30 seniorów oraz członków Koła Diabetyków nr 1 w Brzegu miała okazję uczestniczyć w jednodniowym wyjeździe do malowniczej miejscowości Karnków w województwie dolnośląskim. Wyjazd ten był nie tylko okazją do odpoczynku na łonie natury, ale przede wszystkim do zdobycia cennej wiedzy na temat zdrowego odżywiania i prawidłowego prowadzenia cukrzycy.


Uczestnicy spędzili cały dzień w urokliwej agroturystyce, gdzie samodzielnie przygotowywali posiłki. Mimo że nie było tam profesjonalnych kucharzy ani doświadczonych dietetyków, uczestnicy z zapałem zasięgali informacji od właściciela obiektu, który pełnił rolę szefa kuchni. Dzięki jego wskazówkom i własnej kreatywności, uczestnicy nauczyli się, jak komponować zbilansowane posiłki, które są nie tylko smaczne, ale również odpowiednie dla ich zdrowia.

Podczas wspólnego gotowania, uczestnicy integrowali się i dzielili swoimi doświadczeniami związanymi z życiem z cukrzycą. Śpiewając razem przy ognisku, seniorzy mieli okazję do relaksu i nawiązywania nowych znajomości. Tego typu wyjazdy są niezwykle ważne , ponieważ pozwalają na aktywny wypoczynek i zdobycie praktycznych umiejętności, które mogą znacząco poprawić ich jakość życia.

Projekt spotkał się z entuzjazmem uczestników. Organizatorzy podkreślają, że takie inicjatywy są niezbędne, aby edukować i wspierać ich codziennych zmaganiach z cukrzycą. Wyjazd do Karnkowa był doskonałym przykładem na to, że połączenie edukacji z przyjemnością może przynieść znakomite efekty.

Zadowoleni uczestnicy wrócili do Brzegu pełni energii i nowych pomysłów na zdrowe gotowanie. Mamy nadzieję, że takie wyjazdy staną się stałym punktem w kalendarzu Koła Diabetyków nr 1 w Brzegu, ich uczestnicy będą mogli cieszyć się nie tylko zdrowiem, ale także radością płynącą ze wspólnego spędzania czasu.

Prezes Stowarzyszenia
Walentyna Witkowska

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Reklama
Reklama