Nasi uczniowie laureatami kolejnego konkursu!

0

 Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie zorganizowało w tym roku Ogólnopolski Konkurs "Bóg posłał anioła…" . 

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: Małopolski Kurator Oświaty Pan Aleksander Palczewski, Arcybiskup Metropolita Krakowski Stanisław Kardynał Dziwisz, Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. mgr Bogdan Kordula, Fundacja Gargano oraz Czasopismo: "Któż jak Bóg". Przedmiotem konkursu był film zrealizowany w konwencji filmu dokumentalnego lub fabularnego, inspirowany cytatem z Księgi Rodzaju: „On pośle swego anioła przed tobą” (Rdz 24,7).
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, pod kierunkiem pani Marioli Mesjasz – Walas postanowili sprawdzić się, nie pierwszy raz zresztą, w roli twórców filmowych. I tak: drugie miejsce zdobyli: Tomasz Kopczyński i Kacper Kałużny, natomiast Malwina Michalska, Katarzyna Tobiasz i Dominika Górska otrzymały wyróżnienie. Laureaci odebrali swoje nagrody w Krakowie podczas uroczystej gali, która odbyła się w czasie Koncertu Bożonarodzeniowego w dniu 28 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w Teatrze Ludowym. Wcześniej na laureatów czekała nagroda niespodzianka – warsztaty w Radiu Kraków prowadzone przez członka jury konkursu, redaktora Pana Pawła Sołtysika. Spotkanie z dziennikarzem, który pokazał, oprócz studiów emisyjnych i newsroomu, nowoczesne studia nagrań oraz studio koncertowe, pozwoliło na dokładne poznanie warsztatu komunikacji medialnej. W Teatrze Ludowym w Krakowie czekała na laureatów następna niespodzianka – przedstawienie na podstawie opowiadania C.S. Lewisa "Srebrne Krzesło" pt. "Znaki", w wykonaniu uczniów tamtejszego gimnazjum. Interesująca sceneria, wspaniałe efekty dźwiękowe i świetlne oraz znakomita gra aktorska, dostarczyły wielu wrażeń, jak również pobudziły do refleksji. Pobyt w Krakowie nie tylko dał możliwość pogłębienia wiedzy na temat mediów, ale jest wyzwaniem do twórczej aktywności w podobnych przedsięwzięciach.

Mariola Mesjasz – Walas