I Memoriał Zdzisława Zielonki w Grodkowie

0
Reklama
Reklama
Reklama

W najbliższy piątek i sobotę (8-9 września) klub sportowy UKS Olimp Grodków, wspólnie z Liceum Ogólnokształcącym w Grodkowie i Opolskim Związkiem Piłki Ręcznej zaprasza kibiców na I Memoriał Zdzisława Zielonki. Turniej odbędzie się na Hali Sportowej im. Zdzisława Zielonki. W pierwszym dniu zmierzą się zespoły juniorów młodszych, natomiast w drugim seniorzy.


W kategorii juniorów młodszych zagrają drużyny KS SPR Chrobry Głogów, LKS OSiR Komprachcice, Żagiew Dzierżoniów, MOTO Jelcz – Oława. Piątkowe zmagania rozpoczną się o godzinie 9:30, a  zakończą o godzinie 17.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

UKS Olimp zaprosił do udziału zespoły drugoligowe grające na co dzień w II Lidze Grupie IV A i B. Na parkiecie oprócz gospodarzy zobaczymy UKS MOSM Bytom, MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, MUKS Siódemka Mysłowice. Sobotnie zmagania rozpoczną się o godzinie 9:30, a zakończą o godzinie 17.

Zawody sportowe mają upamiętnić postać grodkowianina Zdzisława Zielonki, który zmarł 24 sierpnia 2014 r. Zielonka to dobrze znana postać w Grodkowie, ale również poza nim – w świecie sportu. Zasłynął jako animator sportu, organizator spotkań z olimpijczykami. Dzięki jego staraniom Grodków odwiedziło kilkudziesięciu najbardziej znanych polskich sportowców w różnych dziedzinach. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w LO, zaczynał pracę w PSP3 nr 3 w Grodkowie. Pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta. 45 lat temu założył klub sportowy UKS Olimp Grodków.

Jego pasją były wyjazdy na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, gdzie mógł na żywo wspierać biało-czerwonych. Jako kibic uczestniczył w 13 olimpiadach.

W piątek również, przy okazji memoriału, przy Hali Sportowej im. Z. Zielonki Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy współpracy z LO Grodków zorganizują także akcję zbierania krwi. Każdy będzie mógł oddać krew w godzinach od 10 do 13.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama