Witaj Warszawo! PSP Kolnica w stolicy

0

Każdy Polak powinien choć raz w życiu być w swojej stolicy – Warszawie. Taką okazję mieli uczniowie PSP w Kolnicy. W dniach 15 – 17 maja 2018 r w ramach projektu „Moja droga do sukcesu w szkole podstawowej” 30-to osobowa grupa uczniów klas IV – VII uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.


Pierwszy dzień przeznaczony był na zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki. Z 30-tego piętra podziwialiśmy panoramę naszej stolicy. Byliśmy również w Teatrze Dramatycznym, który ma swoją siedzibę w PK i N. „Niezwykłe” wrażenie zrobiły na nas „Złote Tarasy”, czyli po prostu ogromna galeria handlowa.

W drugi dzień dołączył do naszej grupy przewodnik, który pokazał nam najważniejsze i chyba najciekawsze miejsca stolicy. Byliśmy w Łazienkach , Kościele Św. Krzyża, przed Sejmem, Zamkiem Królewskim, na rynku Starego Miasta, przed Barbakanem, pomnikiem Małego Powstańca, Kilińskiego, Wyszyńskiego, Prusa oraz przed Pałacem Prezydenckim, a także Grobem Nieznanego Żołnierza. Odwiedziliśmy groby sławnych Polaków na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim. Nie mogło nas zabraknąć na Stadionie Narodowym, który zrobił na nas niesamowite wrażenie. Ten dzień zwiedzania zakończyliśmy w Pałacu Wilanowskim.

Ostatni dzień to wizyta w Centrum Nauki „Kopernik”. To tutaj mogliśmy poznać tajniki nauki oraz samodzielnie wykonać różne doświadczenia z zakresy fizyki, chemii, matematyki, geografii czy biologii.

Do domu wróciliśmy bogatsi w wiedzę i doświadczenia na temat naszej stolicy. Mamy nadzieję, że jeszcze będzie okazja, aby tam powrócić.

Opiekunowie: Dorota Róża, Jolanta Smolińska Violetta Pęcherska