II Memoriał im. Z. Zielonki w Grodkowie – podsumowanie

0

W sobotę (1 Września) na hali sportowej w Grodkowie odbył się II Memoriał Zdzisława Zielonki. Wszystkie wszystkie zespoły biorące udział w zawodach, stanęły na wysokości zadania i zapewniły kibicom wiele emocji oraz zwrotów akcji. Najważniejszym było przypomnienie postaci wieloletniego trenera, wychowawcy wielu pokoleń.


W memoriale wzięły udział cztery zespoły. Organizatorzy postanowili przyznać wszystkim drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy bez przypisywania im konkretnych miejsc za wyniki. Wszystkim zawodnikom zależało na grze fair-play, czyli jednej z zasad, której uczył – „Pan Zdzisław”, jak wielu mieszkańców Grodkowa zwykle go nazywało.

Pan Zdzisław, był głównym trenerem i wychowawcą naszej klasy „4A”, była to specjalna klasa o profilu sportowym, utworzona w PSP3 w Grodkowie. Poświęcał nam dużo uwagi, człowiek bardzo oddany dla młodzieży. Chciałbym zaznaczyć, że byłem najmłodszy wśród rodzeństwa, trenował jeszcze moich braci, którzy również bardzo dobrze wspominają jego osobę. W sobotę wróciłem do Grodkowa, aby wspomnieć jego postać i oddać mu cześć. Jego wychowankowie ciągle są z nim myślami, przede wszystkim za to co zrobił dla naszego miasta – wspominał o dawnym trenerze i wychowawcy, Michał Białożyt, wychowanek UKS Olimp Grodków, obecnie SKS Orlik Brzeg.

Znałem go praktycznie od dziecka, najpierw byłem jego uczniem, później zawodnikiem przez wiele lat. Później zdarzyło się tak, że pracowaliśmy razem ja byłem kierownikiem drużyny, natomiast on trenował zespół Olimpu po reaktywacji sekcji seniorskiej na poziomie II Ligi. Ten czas, gdy mogłem trenować pod jego okiem, jak również współpracować będzie dla mnie zawsze pełen wzruszeń. Od „Pana Zdzisława” można było się wiele nauczyć, nie tylko o piłce ręcznej, ale również o życiu, było to człowiek przede wszystkim kontaktowy. Zawsze będę nosił jego w sercu, od dziecka ukształtował mój charakter, to zostało mi do dzisiaj i jestem jemu za to bardzo wdzięczny – dodał Piotr Mieszkowski, obecny trener UKS Olimp Grodków.

Wyniki:

UKS Grodków – SKS Orlik Brzeg 35:26

Sosnowiec – MKS Dzierżoniów 25:30

UKS Olimp Grodków – MKS Dzierżoniów 24:22

SKS Brzeg – Sosnowiec 28:33

Kolejna część II Memoriału Zdzisława Zielonki odbędzie się 14. września, na dwóch obiektach rywalizować będą młodziczki oraz dzieci. Memoriał Zdzisława Zielonki, był dobrym dobrą chwilą aby odznaczyć osoby, które przez ostatnie lata wspierały klub UKS Olimp Grodków w różnym okresie jego istnienia.

Odznaczeni medalami UKS Olimp Grodków

z okazji 100-lecia Piłki Ręcznej w Polsce:

Złote medale: Zdzisław Zielonka (pośmiertnie), Henryk Malinowski (pośmiertnie), Józef Waściński (pośmiertnie), Marek Antoniewicz, Jan Porębski.

Srebrne medale: Marian Kurpiel (pośmiertnie), Jan Chudzikiewicz, Jerzy Piotrowicz, Tadeusz Rutkiewicz, Piotr Habina, Tomasz Zawadzki, Ireneusz Naściuk, Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski, Piotr Sołtys, Marek Bort, Wiesław Bort, Piotr Mleczko, Roman Smoliński, Sabina Błoch, Marek Błoch, Boczarski Adam, Łoza Sławomir, Bolek Bortnik, Marian Rozum, Kwiatkowski Marek, Monika Musiał-Biernat, Katarzyna Telęga-Romian, Staruch Wojciech, GZWM- Mariusz Piotrowski, Sajdutka Adam – za wieloletnie wsparcie finansowe Klubu, Zbigniew Jan Bednarski, Zdzisław Wojdak.

Brązowe medale: Irena Żołyńska, Mazur Jan MAT, Kazimiera Rozum, Klaudia Tamaka, Mariusz Romian, Władysław Menzel, Grzegorz Pawelak, Monika Caputa, Magdalena Migoń.