W Grodkowie przeprowadzą bezpłatne badania mammograficzne

0
fot. LUX Med

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu kilku zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. 7 i 8 stycznia specjalny mammobus znów przyjedzie do Grodkowa.


Pojazd wyposażony w specjalistyczny sprzęt zatrzyma się terenie Ośrodka Kultury i Rekreacji przy ul. Kasztanowej 16. Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Rejestracji można dokonać pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie internetowej http://www.mammo.pl/formularz

– Szczególnie zależy nam na dotarciu do pań z roczników 1966-1968 ponieważ niestety nie otrzymują one indywidualnych zaproszeń na badania mammograficzne. Jeśli ktoś posiada, to warto przynieść ze sobą zdjęcia / płyty z poprzednich mammografii – pozwolą nam porównać obecne wyniki z poprzednimi badaniami. Wszystkie panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków firmy Ziaja – zachęca Anna Niemirska z LUX MED Diagnostyka.