Mikołajkowy Turniej Charytatywny w Grodkowie. Chcą wspomóc rehabilitację małego Karola

0

Kolejna edycja „Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego” odbędzie się już w niedzielę (09.12). Od godz. 9:00 w hali sportowej im. Zdzisława Zielonki w Grodkowie sportowcy rozegrają kilka spotkań. W ich trakcie  stowarzyszenie „BE BETTER” przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie małego Karola.


Karol – niespełna 2-letni chłopczyk – zmaga się z chorobą już od narodzin. Urodził się z ciężką wadą mózgu, choruje na padaczkę, nie widzi, a jego możliwości ruchowe są na poziomie 3-miesięcznego niemowlaka. Jedyną szansą na jego rozwój jest intensywna i wszechstronna rehabilitacja.

Zebrane środki przeznaczone będą na turnus neurologopedyczny, na którym Karol będzie się uczyć gryźć stały pokarm i pić nie tylko z butelki ze smoczkiem. W trakcie „Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego” zbierane będą pieniądze, które Stowarzyszenie przekaże rodzinie Karola. Organizatorzy kwesty podkreślają jednak, że oprócz zawodów, przeprowadzone zostaną także dodatkowe akcje, w tym m.in. zbiórki w szkołach na terenie gminy Grodków.

Oczywiście wszystkie drużyny, które zgłosiły chęć udziału w naszym „Mikołajkowym Turnieju Charytatywnym” wyraziły oczywiście chęć przekazania wpisowego na rzecz małego Karolka. W piątek (07.12) przeprowadzamy zbiórkę w szkołach na terenie gminy Grodków. Są to PSP Jędrzejów, PSP Kolnica, PSP Gnojna, PSP Lipowa, PSP Kopice, LO Grodków oraz PSP3 w Grodkowie. Kwestę przeprowadzą uczniowie ze szkoły w Kolnicy – wyjaśnia Maciej Górski, prezes Stowarzyszenia „BE BETTER”.

Dla przypomnienia, tegoroczna – dziewiąta – edycja charytatywnego turnieju będzie już kolejną, w której organizatorzy pomagają najmłodszym. W zawodach wezmą udział zespoły: Be Better (Grodków) Piechowice Team (Piechowicach k/ Szklarskiej Poręby ), FC Ojca Beyzyma (Wrocław), FC Major Chrobry, LZS Spartan Wójtowice (gmina Grodków).

W imieniu organizatorów zachęcamy do uczestnictwa w Mikołajkowym Turnieju Charytatywnym i przekazania każdej – nawet najmniejszej kwoty na pomoc dla chłopca.