Miśki i Mruczki obdarowane!

0

Grodkowskie Stowarzyszenie „Misiek” zaapelowało o pomoc dla potrzebujących zwierząt. Na apel ochoczo zareagowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kopicach, którzy przeprowadzili zbiórkę dla czworonogów. Jej rozmiary przewyższyły wszelkie oczekiwania!


Zbiórkę przeprowadzono w ostatnim tygodniu listopada. Uczniowie szkoły w Kopicach zbierali karmę dla psów i kotów, koce, legowiska, itp. Dary składać można było w siedzibie szkoły. Po zakończeniu zbiórki wiadomo było, że wiele zwierząt będzie mogło skorzystać z przekazanej pomocy. Ilość oddanych przedmiotów i produktów była bowiem ogromna!

Dary zapakowano do samochodu – po brzegi wypełniono bagażnik, a pozostałe rzeczy z trudem zmieściły się na tylnych siedzeniach pojazdu. Jedno jest pewne – uczniom PSP w Kopicach nie jest obojętny los potrzebujących zwierząt.

Warto zaznaczyć, że większość dzieci posiada swoje czworonożne pupile i wie, że żadnego nie można zostawić bez jedzenia i opieki. W związku z tym nietrudno było przekonać uczniów o konieczności wsparcia zwierzaków bezdomnych lub przebywających w schroniskach. Zbiórkę na terenie szkoły koordynowała wychowawczyni klasy I, w czym wspierały swoją Panią bardzo przejęte akcją pierwszaki.

Z. Rzepkowska