Spotkanie noworoczne w Grodkowie

0

W czwartek (17 stycznia), w restauracji Grodek odbyło się  spotkanie noworoczne. Przybyłych gości przywitał burmistrz Marek Antoniewicz. Następnie wystąpił zespół „Kokorycz” z Głębocka. Po części artystycznej wszyscy zgromadzeni zasiedli do wspólnego uroczystego obiadu.


– Postanowiliśmy, aby spotkanie zostało zorganizowane po nowym roku. Przed okresem świątecznym wszyscy przygotowywali się do Bożego Narodzenia, nie każdy mógł pozwolić sobie na udział. Po świętach tego czasu mamy więcej, co widać po zajmowanych miejscach na sali – mówił Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Oprócz kombatantów w spotkaniu uczestniczyli związkowcy: Związek Emerytów i Rencistów, Związek Nauczycielstwa Polskiego sekcja Emerytów i Rencistów, Niezależny Ruch Kombatantów Armii Krajowej, Związek Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych, Związek Sybiraków, Stowarzyszenie Kresowiaków oraz Klub Seniora.

– Dawniej organizowaliśmy te spotkania osobno, obecnie spotykamy się w większym gronie. Uważamy, że obecna formuła jest najlepsza, ma ona na celu integrację społeczeństwa. Myślę, że jest ono odbierane pozytywnie, zwłaszcza jeżeli występują zespoły – podsumowuje burmistrz Grodkowa.

W spotkaniu wzięło udział ponad sto osób. Było to kolejne tego typu spotkanie, organizatorzy cieszą się z dużej frekwencji.