Warsztaty wielkanocne grodkowskich pierwszaków

0

W środę 3. kwietnia, na warsztatach wielkanocnych spotkali się uczniowie klas pierwszych z Grodkowa. W zajęciach udział wzięły dzieci z klasy I „a” z PSP nr 1 oraz z klasy I „a” z PSP nr 3.


To nie pierwsze spotkanie pierwszaków z dwóch podstawówek w Grodkowie. Tym razem to uczniowie z „Jedynki” otrzymali zaproszenie od uczniów z „Trójki”. Ci pierwsi chętnie skorzystali z zaproszenia i udali się z wizytą do swoich rówieśników. Na miejscu zrealizowano wyjątkowe warsztaty o tematyce nawiązującej do nadchodzących świąt wielkanocnych. Spotkanie było dobrym momentem, aby przypomnieć wszystkie świąteczne tradycje i zwyczaje.

Dzieci wykonały piękne koszyczki, które własnoręcznie ozdobiły kokardami, kurczakami i jajkami. Jak wspomniano wcześniej – nie było to pierwsze spotkanie grodkowskich pierwszoklasistów. Od początku roku szkolnego uczniowie p. Ewy Wójcickiej i p. Agnieszki Nawrockiej-Pałki spotykali się już m.in. na wspólnym śniadaniu podczas akcji „Śniadanie daje moc!”, czy też na występie jasełkowym.

Warto zauważyć, że dzieci bardzo chętnie spędzają razem czas, współpracują ze sobą, bawią się i podtrzymują przyjaźnie zawiązane w przedszkolu.