Rymcerze w Grodkowie

0

W dniu 07.05.2019 uczniowie szkół podstawowych Gminy Grodków mieli możliwość uczestniczyć w projekcie profilaktycznym „ Nie zmarnuj swojego życia”. Projekt ma szeroki  zasięg, jego twórcy- raperzy Bęsiu i Dj Yonas, odwiedzili ponad 700 szkół w Polsce i zagranicą. Patronat honorowy nad projektem objęli: Fundacja Edukacja z Wartościami, Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Sprawiedliwości. Jego Ambasadorami są znani polscy aktorzy, sportowcy, muzycy.  


Poprzez muzykę oraz własne doświadczenia  życiowe, przeplatane treściami profilaktycznymi,  prowadzący zachęcali młodzież do kierowania się w życiu uniwersalnymi wartościami, rozwijania swoich pasji i zainteresowań, tworzenia prawidłowych relacji z rodzicami i  rówieśnikami. Treści przekazywane były językiem trafiającym do młodzieży, co spowodowało, że wszelkie bariery już na początku zostały przełamane i uczestnicy brali aktywny udział w spotkaniu.

Głównym organizatorem projektu była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grodkowie we współpracy z Urzędem Miejskim   reprezentowanym przez Pełnomocnika do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wsparcia udzielił Ośrodek Kultury i Rekreacji  w Grodkowie oraz Gminny Zarząd Szkół i Przedszkoli w Grodkowie.

Beata Sobów