Ulicę Opolską w Grodkowie czeka modernizacja

0

W Grodkowie mieszkańcy ul. Opolskiej doczekają się przebudowy drogi i chodnika. Oprócz Opolskiej remontu doczekają się także sąsiadujące ulice: Sadowa, Klonowa i Zielona. W ramach inwestycji wymieniony zostanie asfalt, chodnik z kostki betonowej oraz pięć słupów elektrycznych. Przewidywany czas zakończenia prac to 31 października tego roku.


– Jesteśmy po otwartym przetargu na remont ul. Opolskiej. To zadanie będziemy realizować w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Chcielibyśmy, aby inwestycja zakończyła się do końca roku – wyjaśnia burmistrz Grodkowa, Marek Antoniewicz.

Jak zaznacza burmistrz, wykonawca został już wybrany i realizacja tego zadania powinna ruszyć jak najszybciej, bo tak zakłada program z którego gmina składała wniosek. Przetarg wygrało przedsiębiorstwo „Andrzej Eliasz Brukarstwo oraz Budowa Urządzeń Odwadniających Ulic i Chodników”, podając najniższą kwotę – 1 579 806,70 zł. W przetargu wzięło udział pięć firm. Wszystkie udzieliły 60 miesięcy gwarancji jakości na wykonane prace.

Dodatkowo, nowym zadaniem, które zostało zgłoszone w ramach tego programu, jest przebudowa ul. Ogrodowej oraz odcinka ul. Otmuchowskiej do obwodnicy miasta. Termin realizacji tych zadań jest uzależniony od oceny naszego wniosku. W przypadku otrzymania decyzji pozytywnej w roku 2019 planujemy zrealizować przebudowę ul. Otmuchowskiej i w 2020 r. ul. Ogrodowej. Chcielibyśmy oczywiście, aby prace zostały wszczęte jak najszybciej, ale musimy czekać na decyzję Wojewody – dodaje Marek Antoniewicz.