Współpraca LO w Grodkowie z PWSZ w Nysie

0

Dnia 20.05.2019 r. Liceum Ogólnokształcące w Grodkowie podpisało umowę o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie.


Jest to kolejna szkoła wyższa, z którą będziemy czynnie współpracować – zapewnia dyrektor LO w Grodkowie, pani Monika Musiał-Biernat.  Zwłaszcza, że odległość między Grodkowem a Nysą sprzyja częstym wyjazdom na wykłady i zajęcia w PWSZ.

Koordynatorkami porozumienia z PWSZ w Nysie są panie prowadzące profil medyczny w naszym LO: p. Agata Habina-Kudzia i p. Katarzyna Turowska, które zainicjowały podjęcie współpracy i zorganizowały wyjazd grupy naszych uczennic na PWSZ.  Uczennice kl. II: Alina Kurek, Alicja Przedwojewska, Wiktoria Stadnik, Ewelina Pająk, Monika Romanów oraz kl. I Marta Stańco zgodnie z opiekunkami po oficjalnym podpisaniu umowy zapoznały się z zapleczem dydaktycznym na kierunkach: ratownictwo medyczne, kosmetologia, dietetyka i pielęgniarstwo, a także mogły obserwować niektóre zajęcia.

Oprócz wyżej wymienionych korzyści porozumienie obejmuje także realizowanie wykładów przez nauczycieli akademickich w LO w Grodkowie, co będzie stanowić urozmaicenie oferty dydaktycznej szkoły.  Mamy nadzieję, że wspólnie z uczelnią w Nysie uda nam się zrealizować projekty unijne oraz podnieść jakość doradztwa zawodowego. Natomiast nauczyciele skorzystają także z doradztwa naukowego i metodycznego oferowanego przez PWSZ.

Elżbieta Czabaj