Aktywny Dzień Dziecka. Piąta Gra Miejska w Grodkowie

0

W sobotę (1.06) w Grodkowie odbyła się piąta edycja gry miejskiej. Zabawa została zorganizowana w ramach Dni Grodkowa i jest jedną z atrakcji podczas tegorocznego Święta Miasta.


Gra toczyła się na 10. punktach, w których każda drużyna miała do wykonania szereg zadań wymagających wiedzy historycznej, sprawności i zręczności. Na wszystkich czekała masa różnych wyzwań. Najmłodsi uczestnicy byli uczniami szkół podstawowych.

To piąta edycja i mały jubileusz Gry Miejskiej w Grodkowie. W naszej zabawie startuje łącznie dziesięć drużyn. Przygotowaliśmy jednakową trasę dla wszystkich uczestników, jednak zaczynają oni w różnych punktach. Tam czekają na nich bardzo zróżnicowane zadania sprawnościowe, dotyczące wiedzy o regionie. Wszyscy wykonują je na czas, za co otrzymują punkty – mówiła Alicja Biesaga, dyrektor MiGBP w Grodkowie.

Do najciekawszych punktów, gdzie uczestnicy musieli się wykazać, należały stanowiska przygotowane przy jednostce Państwowej Straży Pożarnej. Na uczestników czekały zadania sprawnościowe przygotowane przez strażaków, między innymi zdalne sterowanie samochodu w taki sposób, aby nie wyjechać za wyznaczone linie i nie dotknąć przeszkód znajdujących się na trasie. Punkty zostały rozlokowany w Bibliotece, Straży Miejskiej, wieży ciśnień miejskich wodociągów, Liceum Ogólnokształcącym, punkcie drużyny harcerskiej „Zadyma”, Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, LOK-u, parku, gdzie punkt zabezpieczyła OSP z Tarnowa Grodkowskiego, a także w komendzie PSP.

Moim zdaniem gra miejska to świetny sposób na zorganizowanie wolnego czasu w Dzień Dziecka! Aktywne spędzanie czasu poprzez zadania sprawnościowe jest połączone z możliwością poznania wielu ciekawostek o Grodkowie. W jednym punkcie musieliśmy rozpoznać zabytki znajdujące się w mieście na starych fotografiach, jednak najtrudniejsze zadanie czekało w komendzie PSP. Będę wspominała udział w grze miejskiej jako dobrą zabawę – opowiadała Wiktoria z zespołu „Straszaki”, jedna z uczestniczek Gry Miejskiej w Grodkowie.

Pierwsze miejsce zajął zespół „AC Pajacy”, drugie „Rudy z kolegami” natomiast trzecie „Są gorsi”. Organizatorami zabawy była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie, Urząd Miasta i Gminy w Grodkowie oraz drużyna ZHP „Zadyma”.