Wystawa Kółka Plastycznego oraz koncert „Młodych Talentów” w OKiR Grodków

0

Nieuchronnie zbliżają się już wakacje, które zagoszczą również w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie. W środę (12.06) w sali kameralnej oraz równolegle w sali widowiskowej instruktorzy zaprosili swoich podopiecznych na wystawę i występy artystyczne, które podsumowały sezon 2018/2019.


W sali kameralnej odbyła się wystawa, na której zaprezentowano twórczość młodych artystów plastyków z sekcji dziecięcej oraz młodzieżowej. Dzieci zaprosiły na wernisaż swoich rodziców, którzy z wielką dumą mogli podziwiać prace swoich pociech.

W pracowni plastycznej podsumowaliśmy rok szkolny 2018/2019 dwóch grup, jedna jest prowadzona przez mnie, natomiast druga przez Ewę Kałuzińską. Dzieci zaprezentowały wszystkie prace, jakie powstały w ostatnim roku, wykonane rożnymi technikami: malarskie, rysunek, wycinanki. Każdy uczestnik zajęć plastycznych mógł liczyć na pamiątkowy dyplom. W zajęciach plastycznych w obu grupach wiekowych bierze łącznie udział ponad 30 dzieci. Wszyscy uczestnicy mogą przede wszystkim liczyć na dobrą zabawę z plastyką, nauczyć się różnych technik i nawiązywać nowe znajomości – mówiła Marta Stopikowska, jedna z instruktorek prowadzących zajęcia plastyczne.

W sali widowiskowej swoje talenty zaprezentowała również młodzież, która korzysta z oferty muzycznej, jaką przygotował OKiR. Uczestnicy zajęć muzycznych grają głównie na fortepianie,  pianinie, gitarze, skrzypcach czy keyboardzie. Przed publicznością zaprezentowało się łącznie 26 młodych artystów, którzy uczęszczają na zajęcia, choć jak zaznaczają organizatorzy, nie byli to wszyscy ich podopieczni.

Dzisiaj zorganizowaliśmy koncert „Młodych Talentów”, który odbywa się corocznie na podsumowanie naszych zajęć. Swoje koncerty dały tutaj dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia muzyczne do Ośrodka Kultury i Rekreacji. Wszyscy młodzi artyści mieli okazję aby się dzisiaj zaprezentować – dodała Aleksandra Jackiewcz, jedna z instruktorek prowadzących zajęcia muzyczne.

Na zajęcia plastyczne i muzyczne w OKiR w Grodkowie będzie można zapisywać się już od września, natomiast właściwe zajęcia rozpoczną się w październiku. Instruktorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału zarówno nowe osoby, jak również te które już na nie uczęszczały.