Zawody pożarnicze OSP gminy Grodków w Gałązczycach

0

W niedzielne południe (23.06) w Gałązczycach do rywalizacji stanęli druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Grodków. Swoje umiejętności i sprawność w zawodach sprawdzali ochotnicy z dziesięciu miejscowości, w tym jedna gościnnie z Karnkowa (woj. dolnośląskie) – łącznie 160 zawodników.


Wszyscy mieli do zrealizowania dwa zadania. Pierwsze polegało na biegu w sztafecie 7x50m, natomiast drugie na wykonaniu ćwiczenia bojowego. Wygrywała ta drużyna, która wykonała wszystkie czynności z najmniejszą liczbą błędów i w najkrótszym czasie.

– Nie miałyśmy dużo czasu, aby trenować. Naszym testem bojowym przed gminnymi zawodami był udział w podobnych zawodach w sąsiedniej miejscowości Łojowice (gmina Wiązów, woj. dolnośląskie), gdzie zostałyśmy zaproszone. Dziewczyny z naszej OSP są zwarte i gotowe do boju. Myślę, że największym problemem jest pogoda i towarzyszący jej upał, który będzie nam przeszkadzał w rywalizacji – mówiła przed startem Ludwika z OSP Gnojna.

Trenowaliśmy do zawodów już miesiąc wcześniej. Staraliśmy się przeprowadzać ćwiczenia na boisku w naszej miejscowości, tak aby wszystko poszło jak najlepiej. Traktujemy te zawody jako rywalizację, ale przede wszystkim jest to dla nas zabawa – dodała Justyna z OSP Tarnów Grodkowski.

– Uważam, że strażacy powinni być przygotowani do każdych warunków pogodowych. Przez ostatnie dwa lata zawodom towarzyszyła deszczowa aura i odbywały się one bez większych zastrzeżeń. Najważniejsze jest sprawne i regulaminowe wykonanie linii ssawnej, czyli tej która pobiera wodę ze zbiornika do motopompy – podsumował komendant gminny OSP Jarosław Bryła.

Zawodom tradycyjnie przyglądali się sędziowie i goście z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Jest to cykl zawodów sportowych dla drużyn OSP, które odbywają się w każdej gminie. Kolejnym etapem są zawody powiatowe, które odbędą się we wrześniu w komendzie powiatowej PSP w Brzegu. W gminie Grodków jest najwięcej jednostek i drużyn biorących udział w rywalizacji. Swoje starty zaliczyły dzisiaj 24 drużyny, dzięki czemu zawody były długie i widowiskowe – dodał na koniec komendant PSP w Brzegu bryg. Dariusz Maciążek.

Wyniki:

Męskie drużyny pożarnicze

I – OSP Tarnów Grodkowski – 104 punkty II OSP Młodoszowice – 111 punktów III – OSP Wierzbnik – 112 punktów IV – OSP Lipowa – 115 punktów V – OSP Gałązczyce – 122 punkty VI – OSP Kolnica – 122 punkty VII – OSP Bąków – 124 punkty VIII – OSP Gnojna – 125 punktów IX – OSP Karnków – 127 punktów X – OSP Jędrzejów – 158 punktów

Kobiece drużyny pożarnicze

I – OSP Gnojna – 128 punktów II – OSP Kolnica – 138 punktów III – OSP Tarnów Grodkowski – 142 punkty IV – OSP Wierzbnik – 165 punktów

Męskie drużyny pożarnicze w wieku 12-15 lat

I – OSP Bąków – 32 punkty II – OSP Wierzbnik – 39 punków III – OSP Młodoszowice – 41 punktów IV – OSP Kolnica – 49 punkty

Żeńskie drużyny pożarnicze w wieku 12-15 lat

I – OSP Gnojna – 43 punkty II – OSP Bąków – 45 punktów III – OSP Kolnica – 69 punktów