Park „Cegielnia” w Grodkowie przejdzie rewitalizację

0

Gmina Grodków chce przeprowadzić modernizację parku „Cegielnia”, który już od wielu lat czeka na tego typu działania. Jest to największy park w mieście i miejsce częstych spacerów mieszkańców, którzy chętnie spędzają tutaj wolny czas ze swoimi dziećmi.


Część parku została już odnowiona w poprzednich latach – powstały nowe ścieżki dla pieszych, ułatwione zostało również zejście od strony miasta, gdzie powstały nowe schody i zjazd dla wózków.

Najważniejsza jest wymiana bardzo zniszczonej nawierzchni od ulicy Krakowskiej, prowadzącej do placu zabaw i miasteczka rowerowego. Dostaliśmy sygnały od rodziców, że poruszanie się tą ścieżką z wózkiem to „droga przez mękę”. Wykonamy tam drogę asfaltową – mówił burmistrz Grodkowa, Marek Antoniewicz.

Ponadto zmianie ulegnie również otoczenie kamiennych pomników, które już dwa lata temu doczekały się dekomunizacji. Z obelisków zniknęły wydarzenia upamiętniające „ważne daty” z PRL-u. W ich miejsce mają pojawić się takie, które będą przypominały o istotnych wydarzeniach dla miasta: 750-lecie nadania praw miejskich, 250-rocznica urodzin Józefa Elsnera, czy świętowane w zeszłym roku 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Oprócz pomników zmodernizowany zostanie chodnik, który prowadzi do nich od ulicy Krakowskiej.

Po likwidacji pewnych napisów, co nakazała nam ustawa, doszliśmy do wniosku, że znajdujące się tam kamienie są do wykorzystania. Chcemy, aby znalazły się na nich ważne daty jubileuszowe i rocznicowe związane z naszym miastem. Aby to zrobić, musimy najpierw uporządkować teren, który trzeba utwardzić i doprowadzić tam ścieżkę. Ponadto chcemy poprawić stan ścieżek wokół tzw. cegielni – dodaje burmistrz Grodkowa.

Władze Grodkowa chcą również przeprowadzić rewitalizację terenu dawnej strzelnicy, gdzie obecnie mieszkańcy składują nielegalnie śmieci. Jeden ze znajdujących się tam wałów ma zostać obniżony. W przyszłości teren parku ma zyskać także oświetlenie. Całkowity rewitalizacji wyniesie około 170. tyś. zł.