Urząd Miejski w Grodkowie apeluje o niezastawianie wjazdu do magistratu

0

W sobotę 13. lipca 2019 r. w budynku Urzędu Miejskiego w Grodkowie odbywał się ślub. Brama wjazdowa była zastawiona przez samochód osobowy, następnie po otwarciu bramy przez około godzinę, 5 samochodów osobowych zastawiło wjazd do Urzędu. To sytuacja uciążliwa zwłaszcza dla nowożeńców, a dodatkowo – i przede wszystkim – także niezgodna z prawem.


– „Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o niezastawianie bram wjazdowych do Urzędu”. – czytamy w komunikacie grodkowskiego magistratu.

To nie pierwszy apel Urzędu o niezastawianie dojazdu. Piątkowa (13.07) sytuacja pokazuje niestety także, że kierowcy byli głusi na apele i prośby pracownika magistratu.

– „Pomimo zwracania uwagi kierowcom, samochody nie były przestawiane. Zarówno dla państwa młodych oraz ich gości był to znaczny dyskomfort, gdyż nie mogli swobodnie wjechać do Urzędu, a także wyjechać po zakończonej uroczystości. Pracownik Urzędu, który zwracał uwagę parkującym kierowcom był ignorowany oraz użyto w stosunku do niego wulgarnych słów. Przypominamy, że droga dojazdowa do Urzędu jest drogą przeciwpożarową i nie może być w żaden sposób zastawiana, również na chwilę. Zastawianie drogi wjazdowej w czasie kiedy odbywa się ślub, również stanowi nieprzyjemną sytuację dla Państwa Młodych.” – czytamy w komunikacie.

Droga wjazdowa do Urzędu jest monitorowana, jeżeli zatem sytuacja będzie się powtarzać, a kierowcy będą ją zastawiać, monitoring będzie udostępniany Policji w celu podjęcia stosownych czynności.

– „Prosimy zatem mieszkańców, by nie parkować samochodu na drogach wjazdowych do Urzędu, jak również o rozpowszechnienie niniejszej informacji, by dotarła ona do jak największego grona mieszkańców”. – dodają przedstawiciele Urzędu.