Pożegnanie lata i Dożynki Gminne 2019 w Grodkowie

0

Tradycyjnie pod koniec sierpnia obchodzone jest święto plonów. W gminie Grodków tegoroczne dożynki odbędą się w niedzielę 25. sierpnia, natomiast dzień wcześniej mieszkańcy pożegnają lato. Organizatorzy przygotowali na te dni wiele atrakcji.


Mieszkańcy gminy Grodków w ostatni weekend sierpnia z pewnością nie będą narzekać na nudę. Wszystko za sprawą dwudniowej imprezy, która odbędzie się w parku przy Domu Kultury. Ponadto, w piątek (23.08), w Hali Sportowej im. Z. Zielonki rozpoczną się Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w kategorii F1D.

W trakcie sobotniego pożegnania lata zaplanowano koncerty Tomasza „Kowala” Kowalskiego, laureata telewizyjnego show „Must Be The Music” oraz gwiazdy wieczoru – Eweliny Lisowskiej. Po części muzycznej odbędzie się zabawa taneczna z zespołem Valset.

Niedziela upłynie pod znakiem dożynek, które poprzedzone zostaną mszą św. w kościele pw. św. Michała Archanioła. Po zakończeniu nabożeństwa z pod kościoła wyruszy barwny korowód, który przejdzie do parku przy Ośrodku Kultury i Rekreacji. W bogatym programie święta plonów znajdą się m.in konkursy, występ artystyczne oraz biesiada „Baba z chłopem”. Szczegóły na plakatach.

W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięciu udziału we wszystkich imprezach.