Puchar i Mistrzostwa Polski modeli zdalnie sterowanych w Grodkowie

0

Już w sobotę (24.08.2019) na lotnisku modelarskim w Lipowej koło Grodkowa odbędą się zawody Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Polski modeli zdalnie sterowanych w kategorii F3A. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9:00.


Modele klasy F3A to specyficzne konstrukcje o oryginalnych kształtach. Obecnie, najczęściej buduje się modele szybkie, aby rozpędzone, lepiej wykonywały figury pionowe i inne łącznie nazywane tzw. „wiązanką”, które wykonuje się w trakcie zawodów. Wiązanka składa się ze startu, lądowania oraz figur centralnych i skrajnych – lewych i prawych. Dodatkowo w klasie F3A parametry modelu są ograniczone do pewnych wielkości, tj. rozpiętość skrzydeł max. 2m, długość max. 2m, ciężar max. 5kg, głośność max. 94dB. Ograniczenia dotyczą też napędu – dopuszczalny napęd spalinowy lub elektryczny do 42V (oprócz materiałów pędnych stałych, gazowych lub ciekłego gazu).

W zawodach rozgrywanych w tej klasie zawodnicy rywalizują w konkurencji polegającej na wykonaniu w określonym czasie i w wyznaczonej strefie programu składającego się z figur akrobacji ułożonych w wiązankę. Zawody w Grodkowie podzielono na 3 kolejki programu P-19 oraz 2 kolejki programu F-19.

Dla przypomnienia, rywalizacja odbędzie się w sobotę (24.08) i trwać będzie od godziny 9:00. Organizatorem mistrzostw jest Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny „Feniks” przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Grodkowie, Sklepu modele.sklep.pl, P.H.U. „Jan”, MyTravel Biuro Podróży Marta Kaczor Grodków, BORT Wimar oraz firmy „Reklama” H. Wilczęga. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.