Narodowe czytanie w Grodkowie

0

W sobotę 7 czerwca Miejska i Gminna Biblioteka w Grodkowie po raz szósty przyłączyła się do akcji „Narodowego Czytania”. Akcja ta trwa od 2012 roku, zainaugurowana przez ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Od tego roku czytane były po kolei: „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza, utwory A. Fredry, fragmenty „Trylogii” H. Sienkiewicza, „Lalka” B. Prusa, „Quo vadis” H. Sienkiewicza, „Wesele” S. Wyspiańskiego i „Przedwiośnie”  S. Żeromskiego.


W tym roku cała Polska czytała 8 nowel polskich: „Dobrą panią” E. Orzeszkowej, „Dym” M. Konopnickiej, „Katarynkę” B. Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” B. Schulza. „Orkę” W. Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” S .Żeromskiego, „sachem” H. Sienkiewicza i „Sawę” H. Rzewuskiego.

W Grodkowie nowele czytali Seniorzy z „Klubu Seniora” działającego przy Towarzystwie Miłośników Ziemii Grodkowskiej, uczniowie PSP nr 1 w Grodkowie- Katarzyna Dendys i Maciej Dudek pod opieką Pani Barbary Łaskiej i Pani Jolanty Potocznej,  uczennice LO w Grodkowie- Weronika Dzienisieńko i Julia Psiurska pod opieką Pani Elżbiety  Czabaj oraz Pani Maria Gądek. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział w akcji i zapraszamy za rok.