Nowa droga rowerowa z Grodkowa do Gałązczyc i Sulisława ponownie wymaga naprawy

0

Niespełna trzy miesiące temu pisaliśmy o wymaganym remoncie nowej ścieżki rowerowej do Gałązczyc i Sulisławia. Ścieżka ponownie wymaga naprawy w ramach gwarancji. Poprzednia „awaria” została naprawiona i wymianie uległ odcinek drogi o długości około 800 m.


Ścieżka rowerowa jest na okresie gwarancyjnym. Widzimy, że coś się z nią dzieje nie tak w dwóch miejscach, które zapadły się. Nie wiemy, jakie są tego przyczyny. Jedna część była już poprawiana, a naprawa miała związek z podłożem. Zgłosiliśmy problem do wykonawcy i robimy również własne ekspertyzy. Być może ma to związek z suszą, ale ciężko jest teraz to określić – wyjaśnia Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa. – Wandalizm jest drugim aspektem tej sprawy. Niektórzy wjeżdżają tam samochodami i wyłamują słupki. Mimo uniemożliwienia dalszego wjazdu przez montaż „strzemion”, które miały być bardziej trwałe, sytuacja się powtarza wielokrotnie i trzeba ponownie uzupełniać braki zabezpieczeń – dodaje Antoniewicz.

Oddana pod koniec zeszłego roku nowa droga rowerowa w gminie Grodków cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców, którzy w słoneczne dni z wielką chęcią odwiedzają ją czy to na rowerach, na rolkach, czy pieszych wycieczkach.