Jak w Grodkowie zgłosić awarię oświetlenia ulicznego?

0

Urząd Miejski w Grodkowie opublikował na swojej stronie internetowej instrukcję dla mieszkańców jak zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego. Każdy z mieszkańców, który zauważy usterkę lub niewłaściwe działanie oświetlenia może zainterweniować i zgłosić magistratowi konieczność naprawy.


Wszelkie awarie oświetlenia ulicznego należy zgłaszać na skrzynkę e-mail: eg@grodkow.pl (całodobowo, 7 dni w tygodniu) lub tel. 77 40 40 344 (w dniach i godzinach pracy UM). W treści wiadomości prosimy o szczegółowe opisanie awarii, np.: oprawa nie świeci, zaświeca się i gaśnie, ciąg lamp nie świeci lub cała miejscowość, lampy świecą się w dzień, za wcześnie wyłączają się lub za późno włączają się, itd. oraz numeru słupa. – czytamy w treści komunikatu zamieszczonego na stronie www.grodkow.pl.

Jeśli nie znamy numeru słupa lub nie umiemy go odczytać można podać adres budynku, który znajduje się najbliżej lampy albo przybliżonej lokalizacji – określić ulicę, drogę, przy której jest oświetlenie, przesłać zdjęcia, które pomogą pracownikowi obsługującemu konto na szybką weryfikację oraz przekazanie sprawy serwisowi, a konserwatorom sprawniej dotrzeć bezpośrednio do miejsca awarii.

W informacji zwrotnej pracownik określi planowany czas naprawy usterki, który jest zależny od rodzaju awarii. Warto zauważyć, że zgłoszenie nie jest wnioskiem formalnym tylko informacją dla pracownika UM o zaistnieniu konieczności interwencji w celu usunięcia awarii. – czytamy dalej w komunikacie.