Trwa przebudowa ulicy Otmuchowskiej w Grodkowie. Utrudnienia dla kierowców!

0

W Grodkowie rozpoczęła się realizacja kolejnej inwestycji drogowej. Tym razem przebudowa dotyczy ulicy Otmuchowskiej. W przyszłym roku – w ramach kolejnego etapu – przebudowana zostanie ulica Ogrodowa. Łącznie wyremontowanych zostanie ponad 5 km2 drogi. Trwające prace mogą powodować utrudnienia w ruchu pojazdów – uwaga kierowcy!


Modernizacja realizowana jest w ramach zadania, pn. „Przebudowa układu komunikacyjnego obręb Półwiosek wraz z odwodnieniem – etap I”. Prace rozpoczęły się w piątek 15. listopada. Jak informuje grodkowski magistrat – utrudnienia na obecnie remontowanej ul. Otmuchowskiej – w kierunku obwodnicy – potrwają do 30.11.2019.

Wyżej wymieniona droga doczeka się nowej nawierzchni. W sumie ul. Otmuchowska zmodernizowana zostanie na powierzchni 1920 m2. Prace polegać będą na frezowaniu masy bitumicznej, wykonaniu podbudowy, położeniu nowej nawierzchni oraz wykonaniu pobocza z tłucznia.

To pierwszy etap inwestycji. Drugi etap to przebudowa ulicy Ogrodowej. Realizacja tej części zadania rozpocznie się w 2020 roku. Ulica również zostanie poddana remontowi. Na niej zostanie przeprowadzone odwodnienie i położenie warstwy bitumicznej. Wymieniona zostanie także nawierzchnia o wielkości 3813 m2.

Wykonawcą prac na ul. Otmuchowskiej jest PRDM Sp. z o. o. z Brzegu. Całość kosztów wynosi 1.454.855,34 zł, z czego aż 70% pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowcych, czyli 1.032.328,74 zł.