Poprawi się bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych w Grodkowie i Olszance

0
Grodków ul. Warszawska

W Grodkowie i Olszance trwa obecnie modernizacja, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na linii kolejowej nr 288, łączącej Nysę i Brzeg. W zeszłym roku wymieniona została nawierzchnia torowo-kolejowa w wyżej wymienionych miejscowościach oraz w Pakosławicach i Chróścinie, gdzie również zostaną przeprowadzone prace modernizacyjne.


Prace polegają na instalacji urządzeń zabezpieczających ruch kolejowy i budowę nowego oświetlenia przejazdów oraz urządzenia TVU, czyli zdalnej obsługi jednopoziomowych przejazdów kolejowych i przejść dla pieszych. Urządzenia te pojawią się na przejazdach w Grodkowie przy ul. Wrocławskiej, Warszawskiej oraz w Olszance.

Wartość robót na linii kolejowej nr 288, łączącej Nysę z Brzegiem, wyniesie łącznie 9,5 mln zł. Są one realizowane w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego o wartości ponad 250 mln zł, współfinansowanego ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska. W województwie opolskim obejmuje on 14 przejazdów, a łączna kwota na poprawę infrastruktury kolejowej wyniesie 23 mln zł.